Fackelmann- wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko

Dzisiaj wpis z cyklu dla domu. Przedstawię Wam mój nowy nabytek do kuchni. A mianowicie Color Egg Timer wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko, półtwardo i twardo firmy Fackelmann. Minutnik, który swoim wyglądem przypomina kurze jajo. W trakcie gotowania jajek pomarańczowy środek zmienia się. Zupełnie jak jajko kiedy jej gotujemy. Dzięki temu wynalazkowi nie muszę się już martwić, tym że jajka znowu mi nie wyszły :) Ten niepozorny gadżet nada się idealnie, aby ugotować jajka na miękko dla dziecka. Nie przegotujesz ich, nie da się tego zrobić.

Fackelmann-wskaźnik

Fackelmann- wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko


Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie umiem wyczuć tego idealnego czasu, aby wyszły mi idealne jajka na miękko. Zawsze coś jest nie tak i wychodzą mi na twardo :) Tak więc ten praktyczny wskaźnik będzie bardzo pomocny i bardzo często używany w mojej kuchni.

minutnik-jajo-cool-timer


Sposób użycia :


Minutnik Color Egg Timer wystarczy umieścić wraz z jajkami w wodzie i obserwować, jak zmienia się kolor. Przypomina to proces ścinania się białka w jajku. Na specjalnej podziałce można zobaczyć, jaki "stan skupienia" ma jajko w danej chwili.

Gdy ciemny kolor dojdzie do 

  • "soft" -to jajko jest na miękko, 
  • "medium" oznacza średnio ugotowane,
  • "hard" natomiast sygnalizuje, że jest już na twardo. 

Kiedy zmieni kolor do poziomu odpowiedniej kreski na podziałce (np. miękki ), wyjmujemy jajka z wody. Ten minutnik nie mierzy czasu jak zwykły minutnik, co bywa często zawodne, ale działa w oparciu o temperaturę. jest odporny na temperaturę, nietoksyczny. 

Tak więc,  pyszne śniadanie gwarantowane.  Lubisz jajka na miękko ? Czy wolisz na twardo? Ten sprytny minutnik przypilnuje , aby były dokładnie takie , jak chcesz :) To działa.


color-egg-timer
Tak się prezentował minutnik w trakcie gotowania jajek na początku przy jajku na miękko i na końcu na twardo. Widać wyraźną różnicę.
A tak wygląda gotowanie z minunikiem w praktyce na przykładowym filmiku z YouTube:Dostępność:

Widziałam stacjonarnie wskaźnik w Makro i Selgrosie. Ja swój kupiłam na promocji w makro za około 8 zł. Stała cena to około 13 zł. Widziałam też  w sklepach internetowych no i oczywiście na Allegro. Jednakże tutaj musicie uważać. niektórzy sprzedawcy przesadzili z ceną I chcą za minutnik nawet 80 zł. Tak nie pomyliłam się 80 zł . Może mają z innej firmy, ale działa tak samo. Nie warto przepłacać.  


A Wy stosujecie tego typu gadżety w kuchni? Co myślicie o tego typu wynalazkach?  Są zbędne?  Czy nie można się bez nich obejść jak już poznamy ich zalety? Czy warto zagracać kuchnie?


1 komentarz:

  1. Witaj :) Nominowałam cię do Liebster Blog Award . Szczegóły u mnie na blogu :http://chabrowe-wariacje.blogspot.com/.. Jeśli odpowiesz na moje pytania to koniecznie daj znać! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!