Fackelmann- wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko

Dzisiaj wpis z cyklu dla domu. Przedstawię Wam mój nowy nabytek do kuchni. A mianowicie Color Egg Timer wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko, półtwardo i twardo firmy Fackelmann. Minutnik, który swoim wyglądem przypomina kurze jajo. W trakcie gotowania jajek pomarańczowy środek zmienia się. Zupełnie jak jajko kiedy jej gotujemy. Dzięki temu wynalazkowi nie muszę się już martwić, tym że jajka znowu mi nie wyszły :) Ten niepozorny gadżet nada się idealnie, aby ugotować jajka na miękko dla dziecka. Nie przegotujesz ich, nie da się tego zrobić.

Fackelmann-wskaźnikNie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie umiem wyczuć tego idealnego czasu, aby wyszły mi idealne jajka na miękko. Zawsze coś jest nie tak i wychodzą mi na twardo :) Tak więc ten praktyczny wskaźnik będzie bardzo pomocny i bardzo często używany w mojej kuchni.

minutnik-jajo-cool-timer


Sposób użycia :


Minutnik Color Egg Timer wystarczy umieścić wraz z jajkami w wodzie i obserwować, jak zmienia się kolor. Przypomina to proces ścinania się białka w jajku. Na specjalnej podziałce można zobaczyć, jaki "stan skupienia" ma jajko w danej chwili.

Gdy ciemny kolor dojdzie do 

  • "soft" -to jajko jest na miękko, 
  • "medium" oznacza średnio ugotowane,
  • "hard" natomiast sygnalizuje, że jest już na twardo. 

Kiedy zmieni kolor do poziomu odpowiedniej kreski na podziałce (np. miękki ), wyjmujemy jajka z wody. Ten minutnik nie mierzy czasu jak zwykły minutnik, co bywa często zawodne, ale działa w oparciu o temperaturę. jest odporny na temperaturę, nietoksyczny. 

Tak więc,  pyszne śniadanie gwarantowane.  Lubisz jajka na miękko ? Czy wolisz na twardo? Ten sprytny minutnik przypilnuje , aby były dokładnie takie , jak chcesz :) To działa.


color-egg-timer
Tak się prezentował minutnik w trakcie gotowania jajek na początku przy jajku na miękko i na końcu na twardo. Widać wyraźną różnicę.
A tak wygląda gotowanie z minunikiem w praktyce na przykładowym filmiku z YouTube:Dostępność:

Widziałam stacjonarnie wskaźnik w Makro i Selgrosie. Ja swój kupiłam na promocji w makro za około 8 zł. Stała cena to około 13 zł. Widziałam też  w sklepach internetowych no i oczywiście na Allegro. Jednakże tutaj musicie uważać. niektórzy sprzedawcy przesadzili z ceną I chcą za minutnik nawet 80 zł. Tak nie pomyliłam się 80 zł . Może mają z innej firmy, ale działa tak samo. Nie warto przepłacać.  


A Wy stosujecie tego typu gadżety w kuchni? Co myślicie o tego typu wynalazkach?  Są zbędne?  Czy nie można się bez nich obejść jak już poznamy ich zalety? Czy warto zagracać kuchnie?


1 komentarz:

  1. Witaj :) Nominowałam cię do Liebster Blog Award . Szczegóły u mnie na blogu :http://chabrowe-wariacje.blogspot.com/.. Jeśli odpowiesz na moje pytania to koniecznie daj znać! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!