Fackelmann- wskażnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko

 Dzisiaj wpis z cyklu dla domu. Przedstawię Wam mój nowy nabytek do kuchni. A mianowicie wskaźnik (minutnik) do gotowania jajek na miękko, półtwardo i twardo firmy Fackelmann.


Fackelmann minutnik do gotowania jajekNie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie umiem wyczuć tego idealnego czasu, aby wyszły mi jajka na miękko. Zawsze coś jest nie tak i wychodzą mi na twardo :) Tak więc ten praktyczny wskaźnik będzie bardzo pomocny i bardzo często używany w mojej kuchni.

minutnik jajo cool timer


Sposób użycia :


Minutnik wystarczy umieścić wraz z jajkami w wodzie i obserwować, jak zmienia kolor. 
Na specjalnej podziałce można zobaczyć, jaki "stan skupienia" ma jajko w danej chwili. 

Gdy ciemny kolor dojdzie do "soft" -to jajko jest na miękko, "medium" oznacza średnio ugotowane,"hard" natomiast sygnalizuje, że jest już na twardo. 

Kiedy zmieni kolor do poziomu odpowiedniej kreski na podziałce (np. miękki ), wyjmujemy jajka z wody. Ten minutnik nie mierzy czasu jak zwykły minutnik, co bywa często zawodne, ale działa w oparciu o temperaturę. jest odporny na temperaturę, nietoksyczny

Tak więc,  pyszne śniadanie gwarantowane.  Lubisz jajka na miękko ? Czy wolisz na twardo? Ten sprytny minutnik przypilnuje , aby były dokładnie takie , jak chcesz :) To działa.


minutnik do gotowania jajek
Tak się prezentował minutnik w trakcie gotowania jajek na początku przy jajku na miękko i na końcu na twardo. Widać wyraźną różnicę.
A tak wygląda gotowanie z minunikiem w praktyce na przykładowym filmiku z YouTube:Dostępność: Widziałam stacjonarnie wskaźnik w Makro i Selgrosie. Ja swój kupiłam na promocji w makro za około 8 zł. Stala cena to około 13 zł. Widziałam też  w sklepach internetowych no i oczywiście na Allegro. Jednakże tutaj musicie uważać. niektórzy sprzedawcy przesadzili z ceną I chcą za minutnik nawet 80 zł. Tak nie pomyliłam się 80 zł . Może mają z innej firmy, ale działa tak samo. Nie warto przepłacać.  


A Wy stosujecie tego typu gadżety w kuchni? Co myślicie o tego typu wynalazkach?  Są zbędne?  Czy nie można się bez nich obejść jak już poznamy ich zalety? Czy warto zagracać kuchnie?


1 komentarz:

  1. Witaj :) Nominowałam cię do Liebster Blog Award . Szczegóły u mnie na blogu :http://chabrowe-wariacje.blogspot.com/.. Jeśli odpowiesz na moje pytania to koniecznie daj znać! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © granivera.com , Blogger