ZAMIENNIK PROSZKU DO PRANIA I CO ZAMIAST PROSZKU DO PRANIA?

    Moda na różne ekologiczne rozwiązania trwa w najlepsze. Niejednokrotnie słyszałam już o ekologicznych środkach piorących. Jedni je chwalą, inni mówią wprost, że nie działają. Tak po ludzku, ciekawiło mnie czy takie eko pranie działa? Jak się sprawdzi u mnie w domu? Nie tak dawno otrzymałam od firmy opakowanie hipoalergicznych listków piorących i zmiękczających pranie. Te listki mają nam zastąpić nie tylko proszek, ale i płyn do płukania tkanin. Gdyby takowy środek się sprawdził, można by takowe płatki wziąć ze sobą wszędzie. Z uwagi, że zajmują bardzo mało miejsca i są lekkie. Opakowanie ma na nam zastąpić 2,5 kg proszku do prania i butle płynu do płukania tkanin. Przyznajcie sami, jak o wiele przyjemniej nosiłoby się ze sklepu, małe opakowanie listków piorących, niż ciężkie opakowanie proszku do prania i płynu zmiękczającego tkaninę?

listki-do-prania- detergent

 Zamiennik proszku do prania, co używać zamiast ? 

SMART Eco Wash - hipoalergiczne listki piorące i zmiękczające pranie  • Co o swoim produkcie mówi producent ?


Uniwersalny detergent stworzony z myślą o Tobie i Twoich ubraniach. Aż 40 porcji prania zamkniętych w postaci 40 małych i lekkich listków – to odpowiednik 2,5 kilograma ciężkiej chemii zawartej w proszku do prania. Z przyjemnością prezentujemy najnowszy i najlepszy środek piorący, następcę proszków, żelów i kapsułek. Ma być czyste i naprawdę bezpieczne dla Twojej skóry? Wypróbuj największe i ekonomiczne opakowanie uniwersalnego środka do prania Smart Eco Wash.

 


Listki piorące SMART Eco Wash, to produkt 2 w 1. Ma on za zadanie zastąpić proszek do prania i płyn zmiękczający tkaninę.


 • Dlaczego listki do prania są ekologiczne ? 


Od razu zadałam sobie to pytanie? Czym się listki różnią od zwykłego proszku do prania ? Poza formą oczywiście i zawartością środka zmiękczającego tkaninę ? Przede wszystkim  ze składu detergentu usunięto wszystko, co jest zbędne i negatywnie wpływa na nasze zdrowie i planetę. Skład listków to 53% pochodzenia naturalnego. Zmiękczacz do tkanin zawarty w listkach jest pochodzenia naturalnego. Ze składu wyeliminowano wypełniacze, fosforany oraz konserwanty, Środek piorący jest całkowicie biodegradowalny. Jest bezpieczny dla natury, ale także delikatny dla wrażliwej skóry. Listki do prania są bezpieczne. Zostały przebadane klinicznie i posiadają atest Clinical Research Labolatory, Canada. Płatki polecane są dla alergików i dla noworodków od pierwszych dni życia dziecka.

 • Zamiennik proszku do prania -  jak się pierze w listkach piorących ?

Jak mam być szczera to na początku podeszłam trochę sceptycznie do tych listków. Jednak o dziwo pranie za pomocą tych listków jest proste, przyjemne oraz skuteczne. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby przeczytać informację zamieszczone  na opakowaniu SMART Wash. Jaka ilość jest potrzebna na jedno pranie. Producent podzielił listki tak, że na jedno pranie (do 4 kg) potrzebny jest 1 listek. 
1 listek = 1 pranie do 4 kg, 2 liski = powyżej 4 kg lub gdy mamy twardą wodę.  Ja zwykle na pranie dawałam 2 listki. Mam bowiem twardą wodę i do bębna wrzucam zawsze więcej niż 4 kg. Listki nadają się do prania wszystkich tkanin, z wyjątkiem wełny i jedwabiu. Te ostatnie bowiem najlepiej prać ręcznie. 

detergent-listki-do-prania


Jak prać w listkach SMART Eco Wash - Instrukcja krok po kroku  

1. Pranie do 4 kg- potrzebny jest jeden listek.
2. Umieść listek w pustym bębnie pralki, a w przypadku prania wstępnego umieść listek podzielony na mniejsze kawałki w szufladzie na detergent.
3. Włóż pranie.
4. Włącz cykl prania.

I tyle. Gotowe!
 


Moja opinia o listkach do prania SMART Eco Wash

Powiem szczerze podchodziłam do tych listków bardzo ostrożnie. Powiedziałbym, że sceptycznie. Od lat używam zwykłego proszku do prania i sprawdza się dobrze. Jednak możliwość przetestowania czegoś nowego zwyciężyła. Jestem mile zaskoczona nie tylko bezpiecznym składem, ale przede wszystkim tym, że płatki dobrze piorą. Są skuteczne. Mogą spokojnie zastąpić proszek do prania, płyn do prania czy kapsułki piorące. Można je z powodzeniem używać do prania ręcznego. 
Samo pranie  po wyjęciu z pralki  jest czyste. Plamy są doprane. Wkładałam do prania ubrania mojego syna. On nie oszczędza ubrań. Ubrania są czasami tak doprawione, że chyba tylko cudem te plamy puszczają. Jak widzicie płatki były poddane ciężkiemu testowi.

Zalety i wady listków do prania

Najpierw zalety:


 • opakowanie listków jest lekkie i zajmuje mało miejsca. (idealne do zabrania w podróż) 
 • są łatwe w użyciu 
 • są uniwersalne - nie tylko piorą, ale mają także działania zmiękczające tkaniny 
 • mają bezpieczny skład, są hipoalegiczne - idealne do prania ubranek noworodków i alergików
 • nie zawierają substancji pieniących (zdaje sobie sprawę, że niektórzy mogą uznać to za wadę) 


       Wady:


  • Z pewnością jest nią dostępność. Szkoda, że nie można, tak łatwo kupić tych listków w pierwszej lepszej drogerii czy supermarkecie albo w kiosku Ruchu.
Jak Wam się podoba taki ekologiczny sposób na pranie ?  Czego aktualnie używacie do prania swoich ubrań ? 

3 komentarze:

 1. od dawna chce je wypróbować, bardzo ciekawi mnie czy przypadły by mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że w niedługim czasie to się zmieni. Fajna alternatywa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!