KONFERENCJA BEAUTY FAIR INFLUENCERS I TARGI BEAUTY FAIR W KATOWICACH

Jeszcze nie zdążyłam dobrze wrócić do domu z pierwszej konferencji Influencers about Beauty z Warszawy, a już przyszła wiadomość o nowej konferencji. Tym razem Konferencja pod nazwą Beauty Fair Influencers miała odbyć się w Katowicach.  Ucieszyłam się i to bardzo, gdy usłyszałam, że konferencja odbędzie się na Śląsku. Tak blisko. W końcu coś o tak dużej randze zorganizowano w Katowicach. Rzut beretem innymi słowy  :)


katowice-konferencja-beauty-fair-influencers


BEAUTY FAIR INFLUENCERS

Konferencja dla Influencerów Beauty Fair Infuencers odbyła się podczas TARGÓW BEAUTY FAIR w Katowicach w dniach 23-24 listopada. To był pierwszy raz, gdy  na targach BEAUTY FAIR w Katowicach odbyła się konferencja dla blogerów, vlogerów oraz influencerów, tworzących wysokiej jakości profesjonalne treści związane z branżą beauty i kosmetykami. Dla uczestników Konferencji zaplanowano 2 dni pełne warsztatów z markami i ciekawych wydarzeń towarzyszących oraz nieograniczone możliwości zwiedzania targów BEAUTY FAIR.

konferencja-beauty-fair-targi


W trakcie konferencji  BEAUTY FAIR INFLUENCERS zorganizowanej, jak zwykle na wysokim poziomie. Miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich wykładach i warsztatach, jakie odbyły się podczas konferencji. W pierwszym dniu świetny wykład poprowadziła marka Uzdrovisco. W wykładzie pt : - „Naturalna pielęgnacja – co to jest i jak nie nabrać się na greenwashing” W prosty sposób wytłumaczono nam, jak to jest z tymi składnikami z kosmetykami. Po co są konserwanty. Rozwiano wiele mitów, które już narosły w blogosferze do rangi mitów.
#nieBEZPIECZNY Instagram. O podstawach bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i o tym, jak nieumyślnie „nie stracić” swojego konta  -  Dobre hasło to podstawa. Nie może to być nic z cyklu: hasło, 1234567 itd Haslo ma być długie, a im bardziej skomplikowane tym lepiej. Mogę Wam zdradzić taką ciekawostkę, że Facebook i Instagram chcą wprowadzić logowanie na zasadzie Face Id. , aby zapobiec tworzeniom i wysypu różnych fejkowych kont. 
"Jak to jest z tą umową?” Wszystko co musisz wiedzieć o rodzajach umów, prawach autorskich, fakturach i innych kwestiach, które spędzają sen z powiek Influencerom.  - Ciekawy blok tematyczny poświęcony zagadnieniom prawnym.  


konferencja-beauty-fairUZDROVISCO - „Olejowanie skóry – hit czy kit? Czyli jak wybierać oleje do pielęgnacji  - Ważne przesłanie całego szkolenia w olejowaniu trzeba zachować umiar. Olej w nadmiarze szkodzi.  W części praktycznej na warsztatach mogliśmy zrobić własnoręcznie olejek. Zrobiłyśmy mieszankę z oleju z pestek malin, konopnego, rokitnikowego, konopnego z kapką witaminy E i  Bergamotki. 

konferencja-beauty-fair-katowice


"Makijaż dzienny i jego tajniki" makijaż i prezentację na modelce poprowadzi Łukasz Bier – makijażysta oraz bloger. - Myślę, że tego Pana nie trzeba przedstawiać. Każdy kto dłużej prowadzi bloga natknął się na blog Łukasza- lukaszmakeup.pl Łukasz pokazał nam, jak w prosty sposób zrobić dzienny makijaż. Zdradził kilka fajnych tricków i tajników. Jak makijaż to najlepiej w świetle dziennym! Wiadomo, że nie zawsze się da zwłaszcza zimą. Jednak, gdy mamy wybór to najlepiej wybrać takie miejsce, gdzie mamy dzienne światło. 
Na koniec świetny wykład  "Kampanie z Influencerami - blaski i cienie" poprowadziła Anna Pytkowska, współwłaściciel agencji BLOGmedia. - Ania pokazała nam, nowe narzędzia z których korzystają agencje. A także zdradziła kilka fajnych śmiesznych "wypocin" blogerów i Instagramerów.  Jak czytać statystyki. Które dane ze statystyk są najbardziej pożądane i o co warto zadbać, nie tylko na blogu, ale i na Instagramie. 


Na koniec jeszcze kilka słów o targach Beauty Fair w Katowicach. 


Gdy przyjechałam w sobotę to od razu wybrałam się na zwiedzanie Hali. To powiem szczerze na początku centrum wydało mi się takie małe. Jednak z czasem, gdy przeszłam się po hali to z czasem musiałam się zastanowić gdzie wyjść, aby się nie zgubić :D  Na targach Beauty Fair było kilkadziesiąt wystawców. Niektóre marki zbadały oto, aby się wyróżnić. Sama zrobiłam małe zakupy na stoisku Inglota. Kupiłam róż i bronzer oraz rozświetlacz. Co dokładnie kupiłam, pokaże w poście podsumowującym nowości listopada. 

Zobacz również:

4 komentarze:

 1. tym razem mnie tam nie było, za dużo wszystkiego w ostatnim miesiącu się u mnie działo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam być na tych targach, niestety musiałam iść do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żałuję, że takie imprezy są organizowane daleko od mnie a ja nie mam możliwości wyjazdu

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie było Cię w końcu poznac osobiście ::)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!