Nauka do lubię - Tomasz Rożek / Zabawa poprzez naukę

Nauka. To lubię” to wznowiona wersja niezwykle popularnej książki popularnonaukowej dr. Tomasza Rożka. Dedykowana jest ona wszystkim dzieciom, które nie przestają pytać, odkrywać i dociekać. To doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Co jak co, ale wszyscy dobrze wiedzą jak dzieci potrafią nas zamęczać swoimi pytaniami. książka dla dzieci


Nauka do lubię - Tomasz Rożek 


nauka poprzez zabawę 

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Jak zrobić dziurę w wodzie? Jak budować zamki z piasku?  Dlaczego przez mglę nic nie widać? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi na te inne pytania leżą w zasięgu ręki.

 „Nauka. To lubię”to wznowienie popularnonaukowej książki autorstwa znanego i cenionego dziennikarza dr. Tomasza Rożka. 


W każdym rozdziale młody czytelnik pozna odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania dotyczące nauki. Autor opowiada o zjawiskach, z którymi spotykamy się zarówno na co dzień, jak i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. To jednak nie wszystko! Czytelnik znajdzie w niej również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Autor pokazuje, jak w łatwy sposób można wyhodować sobie własny kryształek,. Czy jak wykonać zegar słoneczny. 


książki dla dzieci
Książka Nauka to lubię jest przeznaczona dla dzieci od 9 do 12 lat. Co nie oznacza,że nie mogą po nią sięgnąć starsze dzieci, czy młodsze dzieci, które z pomocą rodziców dostaną odpowiedz na nurtujące 

pytania. Nauka to lubię to doskonała lektura dla wszystkich ciekawych świata- i dużych i małych, nie zależnie od wieku. Mogę śmiało powiedzieć,że to książka dla całej rodziny! Gdy zaczęłam ją czytać, nie mogłam przestać,  tak mnie wciągnęła. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. 

Każdy rozdział składa się z ciekawostki, dialogu, czuli odpowiedzi na nurtujące pytanie i eksperymentu. Całość wydania dopełniają zdjęcia i rysunki, pokazujące np. jak krok po kroku wykonać dany eksperyment. 

lubię naukę


Nauka to lubię świetna zabawa, a także nauka dla wszystkich ciekawych świata odkrywców, zarówno małych, jak i dużych. Polecam każdemu i małemu i dużemu pasjonatowi wiedzy. Ta książka nie idealna tylko dla dziewięciolatka, dziesięciolatka, jedenastolatka czy dwunastolatka. To lektura dla każdego pasjonata wiedzy. 

 

Dziękuje wydawnictwu Wilga za egzemplarz książki do recenzji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!