Oclean, irygator do zębów, jak działa i czy warto kupić

    Jako osobie z adhd, nie zawsze jest mi po drodze ze szczoteczką do mycia zębów. Dlatego z podwójną ciekawością wzięłam się za testowanie irygatora wodnego marki Oclean. Miło więc poznać inną metodę oczyszczania zębów niż tylko szczotkowanie zębów z pastą lub z proszkiem do mycia zębów. 
Higiena jamy ustnej irygatorem wodnym 


Irygator jest to ręczne urządzenie, które służy do pielęgnacji zębów i jamy ustnej. Przyrządem tym można wyczyścić zęby za pomocą strumienia wody. Kierując strumień wody na zęby usuwa się, resztki jedzenia, nagromadzone bakterie i płytkę bakteryjną. Woda do irygatora może być zimna lub letnia. Byle nie gorąca, bo można się poparzyć. 


Irygator wodny, czy warto kupić? 


Co zawiera zestaw


irygator-oclean-do-mycia-zębów


Irygator ma w zestawie:

  • cztery wymienne dysze/ końcówki. 
  • kabel do ładowania USB/USB C 
  • urządzenie

Irygator ma fajny design, opływowy kształt oraz przemyślany design, dzięki czemu dobrze się go trzyma w dłoni. Nie wyślizguje się i nie wypada z ręki. Jest wodoodporny.   

A teraz najważniejsze, jak się go używa?  

Szczerze to po pierwszym użyciu byłam przerażona, nie doczytałam instrukcji, zresztą nie wydało mi się to takie skomplikowane. Włączyłam i ałła. Strumień wody uderzał jak szalony, oberwałam po twarzy. Dopiero później doczytałam, że irygator używa się blisko zębów.  Wkłada się go do buzi i strumień wody kieruje się na zęby. I jak tak zrobiłam to od razu było lepiej. Brakuje mi jeszcze tej pewności w ręku i wprawy, ale z użycia na użycie jest już coraz to lepiej.  Powoli widzę różnicę. 


Podsumowując moją opinię, Czy warto zatem kupić irygator do zębów?  Myślę, że tak. Nie jest to produkt pierwszej potrzeby, ale na pewno pomoże w pielęgnacji jamy ustnej. Zwłaszcza tym, którzy mają problemy z utrzymaniem należytej higieny jamy ustnej, noszą aparat ortodontyczny czy też mają problem z dziąsłami. Jeden z trybów irygatora to jest tryb masażu dziąseł To zbawienie dla osób, które mają paradontozę lub przesłanki na nią. 

A Ty masz w domu irygator?

*prezent od marki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!