KiD Karta informacyjna Dziecka nowy standard bezpieczeństwa / Rodzicu idź i odbierz naklejkę

Wypadki samochodowe się zdarzają i nie zawsze można ich unikać, systemy bezpieczeństwa samochodów chronią kierowce i pasażerów, dzieci są dodatkowo chronione przez foteliki.

Bezpieczny fotelik to podstawa, ale nie wszystko. KiD Karta informacyjna Dziecka nowy standard bezpieczeństwaW codziennej praktyce zespołów ratowniczych udających się do wypadków zdarza się że w skutek wypadku , rodzice są zdezorientowani, lub ogłuszeni przez poduszki powietrzne. a dzieci wystraszone całą sytuacją. Ciężko w takiej sytuacji zespołowi ratowniczemu zebrać istotne informacje i uspokoić dziecko, co może znacznie przyspieszyć akcje ratowniczą

W razie wypadku samochodowego wiele może się zdarzyć. Statystyki dowodzą,że często dochodzi do utraty przytomności kierowcy. Pomyśł wówczas co się dzieje z Twoim dzieckiem w foteliku. Zostaje samo, zdane na pomoc ratowników, które nic o nim nie wiedzą. To ogromny stres i zagrożenie. Dlatego taka cenna jest ta naklejka. Z jednej ztrony ogromnr u latwnienie dla ratowników, a z drugiej strony już samo zwrocenie się do dziecka po imieniu pozwala szybciej opanować stres i uspokoić malucha. 

Wypełniona i naklejona na fotelik naklejka KID to bardzo cenna dla ratowników medycznych porcja informacji, która z pewnością ułatwi ich ewentualne działania.
 Co ważne KID powstała przy czynnym udziale Ratowników medycznych.

Rodzicu idź i odbierz naklejkę 

Naklejki KID można bezpłatnie pobrać w Sklepach Partnerskich RECARO. 

Ich lista dostępna jest na www.recaro-polska.pl/sklepy-stacjonarne Gdzie umieścić wypełnioną naklejkę KiD? 


Wypełnioną naklejkę należy przykleić  na plecach fotelika. Natomiast małą naklejkę z oznaczeniem KiD nakleić na ochraniacze pasów bądź bok zagłówka. Będzie to informacja dla ratownika,że na foteliku znajduje się karta informacyjne dziecka. Ta naklejka pomoże gdy my nie będziemy mogli. 
Tak naklejka niby nie wiele. Ale w sytuacjach krytycznych, gdzie liczą się sekundy, a nawet nanosekundy warto zadbać, aby taka naklejka się pojawiła się na foteliku.

Ja już swoją mam, a Wy? 

2 komentarze:

  1. Co prawda nie mam jeszcze dziecka, ale dobrze wiedzieć i przyswoić takie informacje ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jasne zawsze dobrze wiedzieć. Nikt nam tej wiedzy nie zabierze, a może tylko komuś pomóc.

      Usuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!