Christmas DIY, słój szklany z Pepco z zimową scenką, 10 Blogmas

W tym roku postanowiłam nie kupować gotowych ozdób świątecznych, a postanowiłam sama coś zrobić z półproduktów. Rozejrzałam się w poszukiwaniu, co ciekawego oferują w tym roku sieciówki z ozdób świątecznych - Pepco, Action, Biedronka, Kik, Home & You, Rossmann czy lokalne sklepy typu wszystko po 4 złote.  I tak oto w Pepco wpadł mi w oko piękny szklany słój  z ceramiczną przykrywką i świątecznymi ozdobami, biały lub czerwony. Duży i pojemny. Może być używany na ciasteczka albo można nadać mu zupełnie inne przeznaczenie.  Jest dostępny w dwóch rozmiarach i tak jak wspominałam w dwóch wersjach kolorystycznych - czerwonej i białej z coś jakby z rogami renifera na pokrywie. Kupiłam dwa słoje, mniejszy i większy. Mniejszy słój zostawiłam sobie na cukierki, ciasteczka i pierniczki, które zwłaszcza przed świętami szybko u nas znikają. A z większego słoja zrobiłam własnoręcznie robioną ozdobę, którą widzicie tutaj na zdjęciach. 

słoik-pepco-z rogami-słoiki-ozdobneSłój szklany z Pepco na ciastka, w fajnej zimowej odslonie, Christmas DIY 

Zrobienie ozdoby w świątecznym stylu okazało się bardzo proste. Wystarczyło tylko skompletować wszystkie elementy, powkładać do słoja i już gotowe. Żadnego klejenia i innych czasochłonnych ozdób. Zawsze wydawało mi się, że mam dwie lewe ręce do zrobienia jakikolwiek ozdób do domu i w ogóle do jakikolwiek prac plastycznych. Co w szkole potwierdzały moje oceny z plastyki czy prac technicznych. Jednak ostatnio sama siebie zaskakuje, albo to robiąc własnoręcznie mydełka oliwkowe, albo kartkę świąteczną, albo jak teraz ozdobę na świąteczny stół. 

pomysł-na-własnoręcznie-robiony-prezent-pepko-action


Przygotowanie szklanego słoja krok po kroku:

Do słoika wsypałam opakowanie sztucznego śniegu. Swój kupiłam w Action za  około 4,50 za opakowanie. Do słoika włożyłam chatkę ceramiczną z Pepco. W sklepie wszystko po 4 złote znalazłam jelonka i misia polarnego ze słodkimi minami. Całość dopełniłam wkładając do słoika małe choineczki. Zrobienie całości zajęło mi niecałe 5 minut. 

I tak oto w prosty sposób powstała fajna świąteczna ozdoba, która będzie zdobić nasze mieszkanie nie tylko w święta. Z czasem mogę zmienić i zrobić inną wersję. 

Krok po kroku: 

  • Do słoja wsypałam sztuczny śnieg,
  • włożyłam ceramiczną chatkę  (można ją zastąpić jakimiś światełkami białymi lub kolorowymi, jak kto woli)
  • Poustawiałam figurki  i mini choineczki. Można choinki jeszcze popsikać sztucznym śniegiem w sprayu. Tak, aby widoczek był jeszcze bardziej zimowy. 

słoik-pepko-z rogami


Koszt całej ozdoby to słój z Pepco 25 złotych, sztuczny śnieg 4,50, chatka latarenka 10 złotych, figurki niedźwiedź polarny i jelonek - po 3,50 zł za sztukę (razem 7 złotych), choinki około 5 złotych. Za całość wyszło około 51,50. W ten sposób za niewielkie pieniądze mam oryginalną ozdobę na święta. Można pozmieniać i zrobić inne wersje wg swojego gustu. Tak przygotowany słój to fajny oryginalny pomysł na prezent. dla najbliższych np. dla mamy czy dla teściowej albo dla siostry, czy dla bratowej. Wygląda bardzo oryginalnie i elegancko.  

Oczywiście robiąc samemu taką ozdobę nie musicie koniecznie mieć słoika z Pepco. Może to być dowolny duży słój np. taki po ogórkach. A gdy nie macie w domu sztucznego śniegu to możecie go zamienić na kuleczki styropianu. Albo możecie samemu zrobić sztuczny śnieg, wykorzystując do tego prosty przepis na sztuczny śnieg - mieszając sodę oczyszczoną i piankę do golenia. (8 opakowań sody 100g i 1 pianka do golenia 300 ml). 

Jak Wam się podoba?  Zdarza się Wam samemu zrobić jakąś ozdobę do domu? 

A poniżej wersja z 2021:

Diy inspiracje pepco szklany słoik z bałwankiem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!