MASKI ANTYSMOGOWE RATUNEK DLA NASZYCH PŁUC PRZED SMOGIEM- STOP SMOG!

Idzie jesień, a co za tym idzie chłodniejsze dni. Niedługo rozpocznie się sezon grzewczy i znów na ustach wszystkich będzie tylko jedno słowo SMOG. Jesienią i zima, gdy rozpocznie się sezon grzewczy jest on najbardziej uciążliwy. W rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE aż 33 są z Polski. W tej 33  jest miasto Zabrze. Miasto w którym mieszkam. Powiem Wam, że jesienią czy zimą, gdy już rozpocznie się sezon grzewczy ciężko jest wyjść na dwór, bez zakładania szalika lub chusty na twarz, aby można było spokojnie oddychać. W poprzednim sezonie było tak źle, że miasto rozdawało maseczki. Oczywiście wszelkiego rodzaju normy były przekroczone o kilka tysięcy razy...  Z roku na rok zamiast być lepiej jest gorzej. W tym roku postanowiłam sama zadbać o siebie i moją rodzinę i zadbać o dobre maseczki antysmogowe.  

SMOG jest unosząca się nad miastem chmura zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego.  Szczególnie mocno widoczna jest na obszarach dużych miast. SMOG tworzą zanieczyszczenia takie jak: pyły i gazy pochodzące z zakładów przemysłowych czy spalanie śmieci i wszystko co się da w piecach, . spaliny samochodowe i produkty ich przemian. 


Tworzenie się smogu wiąże się ściśle z bezwietrzną pogodą oraz dużą wilgotnością powietrza, które stwarzają warunki dogodne do kumulowania się zanieczyszczeń w powietrzu. Szczególnie jest to uciążliwe zimą, Nie raz zdarzało mi się, że miałam problem z powrotem do domu, bo tak ciężko było oddychać na dworze.


Nie wiem czy wiecie, ale wdychanie SMOGU  jest porównywalne do palenia papierosów? 

W ten sposób dziennie wypalamy 10 paczek papierosów Dziennie lub rocznie wdychając zanieczyszczone powietrze „wypalamy”, w największych polskich miastach ponad 10 dziennie i ponad 3,6 tysiąca rocznie. O szkodliwości papierosów chyba każdy z nas wie i nie trzeba jej nikomu udowadniać,

Jakie są zagrożenia wynikające z długotrwałego wdychania toksycznego powietrza? 

Posłużę się tutaj grafiką ze strony MIAMED
W tym roku postanowiłam się przygotować i już zawczasu zadbać o maskę dla siebie i swojej rodziny. Przejrzałam internet wzdłuż i wszerz. I tak trafiłam na stronę producenta masek antysmogowych Szukałam masek, które skutecznie filtrują cząstki pyłu zawieszonego tworzące tzw. smog, wraz z towarzyszącymi im związkami chemicznym,i jak cząsteczki wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA- m.in. benzo(a)piren). Dzięki temu są skutecznym sprzętem chroniącym układ oddechowy człowieka przed szkodliwym działaniem smogu w postaci pyłu zawieszonego.


Producent oferuje maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych Maski są łatwe i wygodne w użyciu, certyfikowane klasy FFP3- 99% najwyższa skuteczność ochrony. zabezpiecza przed najmniejszymi toksycznymi cząsteczkami PM2, PM10 oraz benzopirenem. Maska jest jednorazowa,w związku z tym nie trzeba pamiętać o wymianie filtrów, a więc odpada kłopot oczyszczania maski za każdym razem. Konieczność wymiany maski określa opór wymiany powietrza. Dodatkową zaletą maski jest ochrona przed wirusami i bakteriami. Maska jest tak skonstruowana,że pochłania wilgoć z wydychanego powietrza i nie stwarza dodatkowego ryzyka zagrożenia zdrowia.
Maseczki zalecane są dla dzieci i dorosłych  oraz osób uprawiających sporty. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie biegać czy uprawiać jakiś sport gdy za oknem świata nie widać od smogu..


A Wy macie już swoje maseczki antysmogowe ? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!