środa, 29 sierpnia 2018

Z cyklu co warto zwiedzić nad polskim morzem - Fokarium Sea Park w Sarbsku

Ledwie przyjechaliśmy do Łeby A już nam pan kierowca który nas wiózł do hotelu w którym zatrzymaliśmy polecał nam odwiedzenie Fokarium w Łebie A właściwie Fokarium które znajduje znajduje się około 10 kilometrów od Łeby, a mieszczące się w Sarbsku Na odwiedzenie Fokarium w Sarbsku zdecydowaliśmy się w dniu w którym mieliśmy wracać do domu. Zostało nam kilka godzin do odjazdu. I aby czas nam szybciej upłynął postanowiliśmy pojechać do Sea Parku w Sarbsku.


Sea Park Wicko Sarbsk koło Łeby


Do Sea Parku, popularnie zwanym fokarium dojechaliśmy busikiem z centrum Łeby, który w dwie strony wziął od nas 20 zł od osoby. Za przejazd dziecka nie płaciliśmy. Jednocześnie pan kierowca umówił się z nami na powrót o kolo godzin 16stej. 
co warto zwiedzić sarbsk i okoliceTe sześc godzin wystarczyło nam, aby zwiedzić Fokarium bez gonienia się. Przy zakupie biletów każdy ze zwiedzających dostaje mapę parku. tak aby nie przegapić żadnej atrakcji.

Na początek poszliśmy zwiedzić Strefę ptaków przybrzeżnych. 


ptaki nadmorskieW ogrodzonej siatką strefie ptaków przybrzeżnych spotkamy takie ptaki, jak Pawie, kaczki, łabędzie nieme
Paw to jeden z najpiękniejszych ptaków. jest przepiękny, gdy rozłoży swój piękny ogon. Akurat mieliśmy szczęście, bo paw w zalotach podrywał swoją samiczkę. Jednak ona nie byla nim zainteresowana, Wolała jeść swoją żabę :)

niemy para ptakówNa terenie Sea Park są dwie Repliki Galeonów Wojennych z Bitwy Oliwskiej.


Niestety jeden statek był nieczynny. trwał na nim remont. Drugi do góry nogami zwiedziliśmy. Jest na nich podobnie jak w domach do góry nogami. Z tą różnicą,że tutaj słychać przerażające odgłosy i gwar krzątania się na statku.

Fokarium Sea Park w Sarbsku to największe w Polsce fokarium. Miejsce to jest idealne do zorganizowania wycieczki całodniowej. Jest to miejsce przyjazne dla dzieci i idealne do zdobywania wiedzy. Idealnie sprawdza się tutaj założenie, że

można uczyć się bawiąc i bawić ucząc. Świetnym przykładem tej zasady jest:


Interaktywne multimedialne show Błękitek- Mówiący WielorybekPodczas  seansu interaktywnego  w świetny sposób nawiązał kontakt z dziećmi zarówno tymi małymi, jak i tymi starszymi. Wielorybek opowiadał o sobie, zadawał pytania i zagadki. Seans ten odbywa się kilka razy dziennie, więc jak ktoś ma ochotę zawsze może wrócić ponownie.


Park Latarni Morskich     

Oczywiście punktem kulminacyjnym Sea Parku są baseny z fokami, uchatkami w których odbywają się pokazy. Na terenie 5 ha Sea Parku znajdują się 3 sceny widowiskowe mieszczące po 1000 osób.
My byliśmy tylko jednym pokazie uchatek kalifornijskich.

A jeszcze jedna sprawa w trakcie zwiedzania Sea Parku możecie natrafić na fotografa, który robi zdjęcia za opłatą oczywiście. Zdjęcia są do kupienia po wyjściu z Sea Parku.

5 komentarzy :

 1. Bardzo fajny post! Z checia bym sie wybrala do Łeby. Mieszkam nad morzem niedaleko

  OdpowiedzUsuń
 2. Nad samym morzem byłam dawno. W konkretnie tych rejonach ani razu. Fokarium robi wrażenie.

  kuferkulturalny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastyczna miejscówka:) Pawie pięknie wyglądają:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...