Fokarium Sea Park w Sarbsku - Z cyklu co warto zwiedzić

    Ledwie przyjechaliśmy do Łeby, a już nam pan kierowca, który nas wiózł do hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, polecał nam odwiedzenie Fokarium w Łebie. Fokarium to  właściwie znajduje znajduje się około 10 kilometrów od Łeby, a dokładnie  w Sarbsku.  Odwiedzić Fokarium w Sarbsku zdecydowaliśmy się w dniu, w którym mieliśmy wracać już do domu. Zostało nam kilka godzin do odjazdu. Aby czas nam szybciej upłynął postanowiliśmy pojechać do Sea Parku w Sarbsku.


Sea-Park-Wicko-Sarbsk


Fokarium Sea Park w Sarbsku


Do Sea Parku, popularnie zwanym fokarium, dojechaliśmy busikiem z centrum Łeby, który w dwie strony wziął od nas 20 zł od osoby. Za przejazd dziecka nic nie płaciliśmy. Na terenie Fokarium planowaliśmy być jakieś sześć godzin.


co warto zwiedzić sarbsk i okolice
Te sześc godzin wystarczyło nam, aby zwiedzić Fokarium bez gonienia się. Przy zakupie biletów każdy ze zwiedzających dostaje mapę parku, tak aby nie przegapić żadnej atrakcji. W przeciwieństwie do Łeba parku, w fokarium w Sarbsku można kupić bilety ulgowe. Dziecko do lat 4 wpuszczane jest za darmo.Na początek poszliśmy zwiedzić Strefę ptaków przybrzeżnych. 


paw-fokarium-sarbskW ogrodzonej siatką w strefie ptaków przybrzeżnych spotkamy takie ptaki, jak pawie, kaczki, łabędzie nieme. Paw to jeden z najpiękniejszych ptaków. Jest przepiękny, gdy rozłoży swój piękny ogon. Akurat mieliśmy to szczęście zobaczyć pawia w całej okazałości. Paw w zalotach podrywał swoją samiczkę. Jednak ona nie była nim zainteresowana, Wolała jeść swoją żabę :)


łabędz-czarny-fokarium-SarbskNa terenie Sea Park są dwie Repliki Galeonów Wojennych z Bitwy Oliwskiej.


Niestety jeden statek był nieczynny. trwał na nim remont. Drugi statek do góry nogami zwiedziliśmy. Jest na nich podobnie jak w domu do góry nogami. Z tą różnicą, że tutaj słychać przerażające odgłosy i gwar krzątania się na statku.
Fokarium Sea Park w Sarbsku to największe w Polsce fokarium. Miejsce to jest idealne do zorganizowania wycieczki całodniowej. Jest to miejsce przyjazne dla dzieci i idealne do zdobywania wiedzy. Idealnie sprawdza się tutaj założenie, że

można uczyć się bawiąc i bawić ucząc. Świetnym przykładem tej zasady jest:


Interaktywne multimedialne show Błękitek- Mówiący Wielorybek


wieloryb-błękitek-fokarium-Sarbsk

Sarbsk-fokarium-wieloryb-błękitek


Podczas  seansu interaktywnego  w świetny sposób nawiązał kontakt z dziećmi zarówno tymi małymi, jak i tymi starszymi. Wielorybek opowiadał o sobie, zadawał pytania i zagadki. Seans ten odbywa się kilka razy dziennie, więc jak ktoś ma ochotę zawsze może wrócić ponownie.


Park Latarni Morskich     


miniaturowe-latarnie-morskie


Oczywiście punktem kulminacyjnym w Sea Parku są baseny z fokami, uchatkami, w których odbywają się pokazy. Na terenie 5 ha Sea Parku znajdują się 3 sceny widowiskowe mieszczące po 1000 osób. My byliśmy tylko na jednym pokazie uchatek kalifornijskich. Gdy się tak zdarzy, że się nie zmieścicie na widowni. To nie martwcie się. Show można obserwować także z drugiej strony. Stojąc przed basenem. Mając przy okazji na niektóre atrakcje lepszy widok.
W trakcie zwiedzania Sea Parku w Sarbsku możecie natrafić na fotografa, który robi zdjęcia za opłatą oczywiście. Zdjęcia są do kupienia po wyjściu z Sea Parku.
5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post! Z checia bym sie wybrala do Łeby. Mieszkam nad morzem niedaleko

  OdpowiedzUsuń
 2. Nad samym morzem byłam dawno. W konkretnie tych rejonach ani razu. Fokarium robi wrażenie.

  kuferkulturalny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastyczna miejscówka:) Pawie pięknie wyglądają:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!