Moja wizyta klinice Ortomedicum w Gliwicach - Pedicure podologiczny dla kogo, jak wygląda czy boli ?

W piątkowy poranek zawitałam do kliniki ORTOMEDICUM mieszczącej  się w Gliwicach przy ulicy Skowrończej 1. Dojazd do klinki ORTOMEDICUM jest bardzo prosty zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Z Zabrza do Gliwic dojazd komunikacją miejską zajął mi jakieś pól godzinki z oczekiwaniem na przesiadkę. W klinice ORTOMEDICUM  byłam umówiona na wykonanie leczniczego Pedicure z peelingiem. Obiecano zając się moimi stopami, które naprawdę wiele przeszły. Stan paznokci był przed zabiegiem w opłakanym stanie. Za nic nie mogłam sobie poradzić z nimi domowymi sposobami. Próba obcięcia paznokci dużych paluchów tylko powodowała ból. Dodatkowo po lecie moje stopy były wyjątkowo przesuszone. Postanowiłam oddać się zatem w ręce fachowców. Jak wyglądała moja wizyta w gabinecie podologicznym  ORTOMEDICUM ?  Zapraszam do przeczytania relacji. 
jakie ceny czy boli lokalizacja jak wglada zabieg

KLINIKA ORTOMEDICUM GLIWICEKim jest Podolog ?  Co to jest pedicure podologiczny ? 

Zanim opiszę jak wyglądał mój pedicure podologiczny odpowiem Wam na kilka najczęściej zadawanych pytań odnoście zawodu Podologa. 

Co to jest, dla kogo jest przeznaczony leczniczy pedicure podologiczny i czy warto go wykonać czy taki  zabieg boli?  

Pedicure podologiczny to profesjonalny zabieg pielęgnacyjny stóp, poszerzony o usunięcie odcisków i modzeli. Pedicure podologiczny nie boli. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, przeprowadzany w sposób całkowicie nieinwazyjny. Dedykowany do każdej grupy wiekowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą wysterylizowanych lub jednorazowych narzędzi podologicznych z użyciem frezarki podologicznej. Elementami zabiegu są: prawidłowe obcięcie paznokci, a także oszlifowanie paznokci i podeszwy stóp.  Ma to na celu usunięcie wszelkich zrogowaceń. Podolog we wczesnym stadium jest w stanie zapobiec pewnym problemom.Dla kogo jest pedicure podologiczny?


Pedicure podologiczny jest przeznaczony dla osób intensywnie uprawiających sport i prowadzących intensywny tryb życia. Pracujących w warunkach narażających stopy na przepocenie i brud, a także spędzających dużą część dnia na stojąco, w niewygodnym obuwiu. Skarżących się na ból stóp, modzele, odciski jak i suche i pękające pięty. Pedicure przeznaczony jest także dla diabetyków, u których zaniedbanie stóp może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań.

Co to jest Modzel? 


Modzele są to zrogowacenia, które powstały na skórze stopy poprzez nieprawidłowe obciążenie ciała. Modzele mogą powodować dolegliwości bólowe, usuwa się je skalpelem a następnie opracowuje frezarką.

Dlaczego warto usunąć modzele u Podologa ? Przede wszystkim dlatego, że usuwając modzele w warunkach domowych robimy to zazwyczaj pumeksem. Pumeks jest siedliskiem bakterii i drobnoustrojów to po pierwsze , a po drugie pocierając skórę pumeksem wytwarza się ciepło, skóra broni się i bardzo szybko ponownie rogowacieje. 


Stan moich paznokci przed zabiegiem: Moje paznokcie u stóp są po poważnym urazie mechanicznym. Na początku wydawało się, że to nic poważnego. Jednak z czasem okazało się, że uraz mechaniczny tak wpłynął na moją płytkę paznokcia,że zaczęła ona rosnąć warstwowo. Właściwa warstwa paznokcia nie była w stanie się przebić. Paznokieć miał kilka milimetrów grubości rosnąc warstwowo, a pod spodem była pusta przestrzeń  Problem był na tyle poważny, że nie byłam w stanie sama obcinać sobie paznokci u dużych palców w warunkach domowych. Śmiałam się, że tylko sekator mi pomoże obciąć takie paznokcie.  Taki paznokieć jest idealny do zerwania przez lekarza Chirurga, ale odwiedziono mnie od tego twierdząc, że paznokieć może mi już nie odrosnąć Polecono mi za to wizytę u dermatologa. gdzie po przepisaniu kilku drogich lakierów leczniczych (koszt jednego lakieru 150 zł ) pani Dermatolog zaleciła mi wizytę u Podologa. I wtedy się zaczęło, a kto to ? Pierwszy raz usłyszałam o tym zawodzie.  Nie wiedziałam, że taki zawód istnieje. Wy też nie ? Nic dziwnego, bo zawód  Podologa został  wpisany na listę zawodów dopiero w styczniu 2015.


ETAPY ZABIEGU:

Przed przystąpieniem do zabiegu czeka nas szczegółowy wywiad podologiczny.  Ma on na celu wykrycie ewentualnych chorób i alergii, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania danego zabiegu. W moim przypadku bardzo ważne jest poinformowanie Podologa o mojej alergii na nikiel. Gdybym zdecydowała się na założenie klamry, nie można byłoby użyć klamry metalowej tylko tytanowej.  Gdyż przy użyciu zwykłej metalowej nastąpiłaby reakcja alergiczna i taka klamra powodowałaby tylko ropienie. A leczenie nie przyniosłoby oczekiwanego rezultatu. 


Następnym etapem zabiegu jest dobór odpowiedniej metody leczenia. Za pomocą odpowiednio dobranych frezów opracowano moją płytkę paznokciową
Podczas wizyty popracowano nad kształtem moich paznokci. Skrócono i nadano im prawidłowy kształt. W problematycznych dużych paluchach paznokcie skrócono dość mocno, usuwając jak najwięcej uszkodzonej i zmienionej  płytki  paznokcia. Następnie zajęto się modzelami, które wycięto za pomocą skalpela i usunięto zrogowaciały naskórek. Następnie skórę stóp wypolerowano za pomocą dobranego frezu. Polerowanie skóry ma na celu wyrównanie skóry po zabiegu usunięcia martwego naskórka.


Na koniec zabiegu wykonano mi  masaż z peelingiem z owoców Goi i masła Shea, który sprawił, że moje stopy, po wykonanym zabiegu były dopieszczone, gładkie i delikatne, jak u mojego trzyletniego synka. Już nie pamiętam, kiedy miałam tak delikatne i gładkie stopy. Aż żałuje, że już się zrobiło zimno i trzeba schować sandałki i klapki.
Na koniec wizyty otrzymałam szczegółowe zalecenia spisane na kartce. Jak mam dbać o paznokcie i stopy. Zwłaszcza bardzo ważny jest masaż paznokcia prawej stopy. Zalecono mi masować palec codziennie przez  15 minut. Ma to stymulować i pobudzić w ten sposób go do wzrostu. A także zaopatrzono mnie w porządną próbkę kremu do stóp marki  PODOPHARM.  Klinika Ortomedicum pracuje bowiem na produktach tej marki. Jest to polska firma, która powstała w 2014 roku. Misją firmy jest transfer innowacyjnych rozwiązań na potrzeby rozwoju podologii, czyli dziedziny nauki zajmującej się szeroko pojętą problematyką chorób stóp.  Samą klinikę i zespół tam pracujący mogę określić mianem profesjonalistów w swoim zawodzie. Dziewczyny dobrze wiedzą co robią, na każde moje pytanie odpowiadały z nawiązką. W salonie panuje przemiła atmosfera. Dobro każdego pacjenta jest tutaj najważniejsze. W leczeniu stóp ważne jest postawienie trafnej diagnozy. W klinice stawia się na uznane metody, których uzupełnieniem jest najnowocześniejszy sprzęt. Połączenie tradycji i technologii sprawia, że możliwe są doskonale efekty lecznicze.

Z ciekawostek, o których warto wiedzieć udając się do klinki ORTOMEDICUM. W gabinecie nie maluje się paznokci lakierami ze względu na ryzyko przeniesienia bakterii itd. Jednak, jak się przyniesie swój lakier z domu to bez problemu pomalują nam paznokcie. W gabinecie można zrobić badania mykologiczne paznokci. Klinika współpracuje z laboratorium w Sośnicowicach. Próbka pobierana jest z paznokci w gabinecie, a następnie wysyłana kurierem do laboratorium. Wszystko zatem szybko, sprawnie i wygodnie. 
współpracuje z laboratorium w Sośnicowicach. Próbka pobierana jest z paznokci w gabinecie, a następnie wysyłana kurierem do laboratorium. Wszystko zatem szybko, sprawnie i wygodnie. 

 
W jakim stanie są Wasze stopy i paznokcie ? Czy byliście już w gabinecie Podologa? Czy znacie zawód Podologa ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!