9 znanych i mniej znanych zastosowań aloesu / Holika Holika żel 99 %


Hura mamy upały, hura idzie ciepło. Po zimnym maju mamy upalne lato. Wszystko dobre byle nie w nadmiarze. Upały szybko nam zbrzydły, bo jak tu się cieszyć gdy na termometrze trzydzieści parę stopni w cieniu. O temperaturze na pełnym słońcu lepiej nie wspominać. Bo łatwo się sparzyć. Nawet gdy jesteśmy posmarowaniu kremem ochronnym łatwo o oparzenia. A wtedy trzeba się ratować na różne sposoby. Jednym takim kołem ratunkowym jest Aloes. Aloes znany jest od wieków jako cudowna roślina na wszystko. A właściwie na co dokładnie ?

do czego używać aloes

Aloes to roślina która znana już była w starożytności. Aloes jest bardzo bogaty w substancje czynne o działaniu kosmetycznym. Zawiera takie substancje czynne jak aloina, anranol, antracen emodyna i kwas chryzofanowy. Te cztery substancje odpowiadają za następujące działania kosmetyczne: nawilżające i regenerujące skórę, keratolityczne, bakteriostatyczne i przeciwbakteryjne. Dodatkowo jest bogaty w takie substancje czynne dysmutaza ponadtlenkowa, ktora neutralizuje wolne rodniki. Dodatkowo bogaty jest w lektyny, które mają  działanie przeciwzapalne. Z kolei mamnoza i glukoza mają właściwości nawilżające i odbudowujące skórę. Nie sposób  jeszcze wspomnieć o witaminach A, C i E oraz witaminy z grupy B. Witaminy mają za zadanie odnawiać naskórek, uszczelniać naczynia, mieć działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i regenerujące.
Aloes zawiera  także związki mineralne :  wapń ,cynk ,żelazo, magnez , mleczan wapnia , mleczan magnezu. Związki te mają działanie nawilżające i napinające skórę, antyoksydacyjne, antyutleniające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.
Takie bogate właściwości aloesu sprawiają,że ma on nie tylko zastosowania w przemyśle kosmetycznym, ale i w spożywczy, a także medycznym.
 Na stronie http://jedzmy-zdrowo.pl/ znajdziecie masę inspiracji jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie.

aloes


Żel HOLIKA HOLIKA zawiera 99% ekstraktu z aloesu z rejonu Jeju z Korei Południowej. Według producenta ma szerokie zastosowanie: od łagodzenia zaczerwień i podrażnień, doskonale nawilża i ma być idealny do każdego rodzaju skóry.


9 znanych i mniej znanych zastosowań Aloesu :
 • żel możemy użyć jako krem do twarzy
 • krem łagodzący podrażnienia po opalaniu
 • krem po goleniu albo po depilacji
 • serum łagodzące zaczerwienienia na skórze 
 • serum nawilżające skórę 
 • nawilżający krem do ciała
 • serum do włosów
 • serum do suchej skóry(łokcie, pięty i kolana) 
 • serum do pielęgnacji paznokci 

Aloes Holika Holika szybko się wchłania, skóra się po nim nie lepi. .Jest bezzapachowy. idealnie nadaje się do jako podkład do olejowania włosów ( czyli nakładam najpierw aloes, a później na to olej). Stosuje na różne sposoby, zarówno ja jak i mój mąż. Dla którego aloes był wybawieniem, gdy spalił sobie skórę podczas opalania. Co do składu to aloes marki Holika Holika to nie jest sam aloes, a w składzie znajdziemy się poza aloesem na pierwszym miejscu w składzie.

 • wyciąg z kwiatu lotosu
 • wyciąg z bambusa
 • wyciąg z wąkroty azjatyckiej 
 • ekstrakt z ogórka
 • ekstrakt z ziaren kukurydzy
 • ekstrakt z liści kapusty warzywnej głowiastej
 • ekstrakt z arbuza
Jednak im mocniej się wczytamy w skład to znajdziemy jeszcze dwa składniki nie do końca uznawanych za bezpieczne. Mowa tutaj o PEG-40 Hydrogenated Castor Oil ( utwardzony olej rycynowy) i Phenoxyeathanol (konserwant). Oczywiście wszystko jest w dopuszczalnych normach.
Ale lepiej nie używać aloesu na uszkodzoną skórę.  


Bardzo podoba mi się opakowanie w kształcie liścia aloesu. Od razu widać co używamy :) Opakowanie jest wygodne, z praktycznym zamknięciem na klik i dozownikiem pozwalającym na odpowiednie dozowanie aloesu. Nic nam się nie wyleje. Ja mam już drugie opakowanie 250 ml. Ale na rynku są dostępne mniejsze opakowania tego aloesu.co zawiera skład

Nie tak dawno na rynku pojawił się kuzyn tego aloesu o zawartości 92% aloesu, ale tego nie miałam jeszcze okazji używać.

Wspominałam w tym poście,że aloes nadaje się do  Wyciąg z liści aloesu, który inaczej zwany jest biostyminą, zawiera biologiczne stymulatory, które odpowiedzialne są za odporność organizmu. Po więcej takich ciekawostek odsyłam na stronę jedzmy-zdrowo.pl.

A  Ty do czego używasz aloesu ? Jakiej marki aloes używacie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!