dieta ketogeniczna, jak zacząć, na czym polega, czy jest skuteczna ?

Czy odchudzająca dieta keto jest skuteczna? Dieta ketogeniczna to jedna z najpopularniejszych diet obecnie stosowanych. Oparta jest o produkty bogate w tłuszcze. Podstawową zasadą diety keto, jest minimum węgli – maksimum tłuszczy. Tym sposobem poprowadzimy nasz organizm w stronę ketozy. Ketoza to stan, w którym organizm spala tłuszcz tłuszczem. Zawsze mi się wydawało, że dieta keto nie jest dla mnie. Jeszcze nie tak dawno wydawało mi się, że ta dieta oparta jest tylko na tłuszczu zwierzęcym. Z jedzeniem tłustego bekonu na czele, którego ja przez alergie nie mogę jeść.  Pewnie teraz osoby, które znają się na diecie keto, pukają się w głowę. Skorzystałam  z bogatych zasobów Internetu, poczytałam o diecie keto i ze zdziwieniem odkryłam, jak bogata i różnorodna może być ta dieta. Choć dieta zbiera mieszane opinie, to gdy jest odpowiednio stosowana, szybko przyniesie efekt spektakularnego odchudzenia sylwetki. 


produkty-keto
 

dieta ketogeniczna, jak zacząć, na czym polega, czy jest skuteczna ?  


Dieta keto cieszy się mieszaną opinią. Jedni ją uwielbiają, inni odradzają. Pamiętajmy, że przed przejściem na dietę keto, jak i zresztą na każdą inną dietę, warto to skonsultować z lekarzem. Warto to zrobić, gdy zastanawiacie jak zacząć odchudzanie dietę keto, czy dieta jest dla Was ? Upewnij się, czy nie ma jakiegoś przeciwskazania na stosowanie takowej diety. Warto zrobić sobie podstawowe badania. Stosując dietę na własną rękę, możemy sobie zrobić krzywdę. Owszem schudniecie, ale powikłania mogą się okazać bardzo poważne. Gdy przerwiecie stosowanie diety, szybko dopadnie Was efekt jo-jo. 

Dieta ketogeniczna wymaga stosowania odpowiednich proporcji tłuszczów, węglowodanów oraz białka. W Internecie znajdziecie mnóstwo gotowych diet. Można też samemu się pobawić i skomponować sobie dietę. Posiłki możecie przygotować sami lub skorzystać z  cateringu. Gdy nie czujecie się na siłach, aby samemu przygotować sobie dietę,  możecie zgłosić się po pomoc do doświadczonego trenera czy dietetyka.  Oni prawidłowo rozpiszą Wam dietę, podprowadzą za rękę przez tajniki owej diety. Tak rozpisane menu na pewno  będzie różnorodne i szybko się nie znudzi.

 
  

dieta ketogeniczna - na czym polega

Nie ważne czy dietę skomponujecie sami, czy skorzystacie z gotowego cateringu, czy pomocy profesjonalistów. Pamiętajcie, że kluczową kwestią w tej diecie jest  spożywanie wysokiej jakości składników. Powinny one zawierać dużą ilość tłuszczy i być możliwie jak najmniej przetworzone.  Wybieraj tłuszcze nasycone i jednonienasycone. Tłuszcze nasycone to np. olej kokosowy czy masło. a  jednonienasycone, to np. awokado czy orzechy. Wskazane są także tłuszcze wielonienasycone pochodzące z tłustych ryb np. łosoś czy makrela. Białko w diecie keto powinno pochodzić z mięsa, a węglowodany – z owoców i warzyw. 

Proporcja w diecie keto to:

  • tłuszcze 75-80%
  • białko 15-20%
  • węglowodany 5%

 

produkty-spożywcze

 

Gdy zdecydujemy się,  na to iż  w  naszej diecie keto będą posiłki, które sami sobie przygotujemy.  Zadbajmy o to, aby produkty ketogeniczne z których korzystamy były wysokiej jakości.  W ten sposób nasza dieta szybko przyniesie spektakularne efekty. A nasz organizm dostanie cenne mikroskładniki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!