Funzeum w Gliwicach, zanurz się w świat fantazji, prezent marzeń

     Funzeum to nowa miejscówka na mapie Śląska. Mieści się w Europie Centralnej w Gliwicach. Narzekałam, że na Śląsku nie ma takiego fajnego miejsca, jak Be Happy Muzeum, które jest w Warszawie, czy w Zakopanem. W końcu pojawiło się miejsce, do którego warto pojechać z całą rodziną. W ostatnią niedzielę lutego mogłam być na otwarciu Funzeum w Gliwicach. To był dzień pełen wrażeń, dla całej naszej rodziny. I dzisiaj Wam o tym napiszę. Gdy się zastanawiacie, gdzie na Śląsku wybrać się z dzieckiem ? Odwiedź Funzeum, daj się ponieść magii kolorów i światła. To idealne miejsce do odwiedzenia ze znajomymi, z przyjaciółmi, z rodziną, a nawet solo. To świetna okazja, aby przeżyć niezapomniane chwile, dać swojemu dziecku  zatracić się w atrakcjach Funzeum. 


Funzeum to muzeum, tylko na odwrótOdwiedzając Funzeum, przygotuj się na kompletnie nieznane Ci doświadczenie, to zupełnie nowy typ obiektu rozrywkowo-edukacyjnego. Już na wejściu wiesz, że tutaj możesz wszystko, a jedynym zakazem jest zakaz zakazywania. Funzeum możesz kreować, na swoich zasadach. Zwykłe zwiedzanie zmienisz w niepowtarzalną i ekscytującą przygodę, krok po kroku poznając nasz magiczny świat. Co najważniejsze podczas tej beztroskiej zabawy możesz się sporo dowiedzieć. Funzeum to projekt pomysłodawców marki Prezentmarzeń oraz rodzinnego parku rozrywki Magiczne Ogrody.   
Popularne i te mniej popularne śląskie słowa. Część z tych słów jest bardzo dobrze znana, inna mniej. 
Funzeum jest podzielona na dwie strefy: Wystawa kolorów i Światła oraz dodatkowo przygotowana jest strefa dla dzieci. Funzeum mieści się na 4 tysiącach metrów kwadratowych. Jest tutaj ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, w kilkunastu pomieszczeniach inspirowanych magią kolorów i światła. Ten kawałek świata stworzony po to byś mógł wyrazić siebie. Spędzisz tutaj długie, fascynujące godziny, a jedynym ogranicznikiem będzie Twoja wyobraźnia. Tak więc bez obaw eksploruj, doświadczaj i kreuj się w Funzeum. Będąc tutaj będziesz się świetnie bawić, nawet nie zauważysz, że minęło już kilka godzin odkąd  tutaj przyszliście. 
  

Funzeum, strefa Wystawa Kolorów


To 32 ekspozycje, które pozwolą wejść w biski kontakt z każdym z kolorów, 7 kolorów (fioletowy, różowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty) i tęcza. Kolor jest czymś, czemu nie poświęcamy zwykle zbyt wielu myśli. Kolory istnieją i otaczają nas od zawsze. Przez lata były oznaką statusu, zdobią nasze otoczenie i ciała. Mogą poprawić lub pogorszyć nastrój. W Funzeum możemy zapoznać się z pryzmatem i wyruszyć w podróż po tęczy, zanurzając się w każdym z jej kolorów. To 32 instalacje artystyczno-edukacyjne, dzięki którym uwolnimy naszą kreatywność.
Funzeum, strefa Wystawa światła

Po poznaniu świata kolorów teraz pora na światło. Od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła – poznaj światło od zupełnie nowej strony, zanurz się we własnych odbiciach, wejdź do środka kalejdoskopu lub zagub się w magicznym fluoryzującym lesie!

Wchodząc do tej strefy światła dostaniemy specjalne okulary. Dzięki czemu zanurzymy się strefę fluo, by zapoznać się z sekretami luminescencji. Wkroczymy w krainę zwierciadeł i luster, by poznać je od podszewki – zarówno te znane nam na co dzień, ze szkła i metalu, jak i te… naturalne. Znajdziemy się wewnątrz kalejdoskopu, w którym każda zmiana koloru i kąta padania światła dramatycznie zmienia cały krajobraz. Poczujecie się tak jakbyście znaleźli się we wnętrzu nieskończonego szklanego labiryntu, choć tak naprawdę otaczają was tylko cztery ściany. Po drodze do drugiego znów wkroczycie w nasz bajkowy las fluo, by dowiedzieć się więcej o sztucznych źródłach światła, a w szczególności o lampach UV i tym, dlaczego otaczający was fluoryzujący pokój wygląda tak niesamowicie.


Funzeum nowe miejsce na mapie Gliwic i Śląska


Już gdy weszliśmy do środka, byłam zachwycona.  Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych, na których mieści się strefa rozrywki i edukacji. Robi wrażenie. To największe tego typu miejsce w Polsce. Na miejscu znajdziemy niepowtarzalne eksponaty, które tylko czekają na kreatywność zwiedzających. Poza dwoma sferami światła i kolorów na miejscu jest jeszcze duża sala zabawa dla dzieci. Rodzice mogą na chwilę odsapnąć. Oj dzieci mają tutaj co robić. Znajduje się tutaj duży suchy basen z piłkami, podświetlane cymbałki, które grają pod ciężarem tupotu dziecięcych stóp, po drugiej stronie znajduje się podwieszane linki, sala z dużymi piłkami, gdzie dzieci mogą się wyszaleć. Dodatkowo w sali obok mali artyści mogą namalować dowolnego zwierzaka, który później po zeskanowaniu ożywa na ekranie. Obok znajduje się strefa można tutaj zamówić sobie coś do picia czy do jedzenia. Ceny są normalne. nie są zawyżone, jak to czasami w tego typu lokalach bywa. 

Funzeum, nasze wrażenia i opinia

To był weekend otwarcia było bardzo dużo ludzi, ale w środku za bardzo się tego nie odczuło. Odwiedzający nie wchodzili sobie w drogę. Każdy, kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcia, jak chciał. W obiekcie jest  bardzo dobrze ustawione światła. Co oznacza, że jest łatwo zrobić zdjęcia i  telefonem i lustrzanką. Ja robię zdjęcia w trybie manualnym, wtedy mam pewność, że zdjęcia wyjdą. Tutaj jest co robić. Byliśmy w środku jakieś 4 godziny. Spokojnie robiąc sobie zdjęcia.jak i puszczając syna na strefę zabaw. Przy wejściu są szafki, na kluczyk, w którym można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, jak torebka, czy okrycie wierzchnie. Na salę radzę nie brać, ze sobą żadnych dużych torebek, bo tylko będą przeszkadzać. Podsumowując ten wpis jednym zdaniem bardzo nam się podobało i za jakiś czas planujemy tutaj wrócić. 

 

Funzeum, Najważniejsze informacje:


Gdzie: Gliwice Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315

 
Ceny biletów (Ceny bez promocji. Warto obserwować Instagram Funzeum, gdyż często jest tam wrzucany link do promocji Happy Hour)  

  • bilet normalny 49,-
  • bilet ulgowy 42,- (do 26 i po 65 roku życia)
  • bilet grupowy 42,- (3 godziny dla grup powyżej 3 osób - cena za osobę)
  • bilet darmowy 0,- (dla dziecka do 100 cm wzrostu - 3 godziny)
  • bilet darmowy 0,- dla osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentu)
  • bilet dla opiekuna 42,- dla opiekuna osoby niepełnosprawnej (3 godziny)


W obiekcie można zrealizować Bon Turystyczny. Bilety można kupić także przez stronę  prezent marzeń.  Na stronie znajdziecie szeroki wybór prezentów na każdą okazję. 
 
Strona oficjalna Funzeum - Funzeum Gliwice  

biała-wanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!