Masz problem z łupieżem ? To może być przyczyna

    Łupież, któż z nas nie ma lub nie miał z nim problemu. Łupież jest to problem natury estetycznej, który uprzykrza życie.  Do napisania tego postu zainspirowała mnie historia mojej koleżanki. Otóż skarżyła się ostatnio na łupież. Opowiadała mi, że od lat używa szamponu przeciwłupieżowego jednej z drogeryjnych marek, a jak on nie daje sobie rady to sięga po specjalistyczne szampony z apteki. To wszystko pomaga na chwilę, i tak w kółko. Podczas rozmowy przypomniało mi się, że czytałam kiedyś artykuł o tym, że jeden składnik w szamponach jest zakazany w USA i że jest to alergen. I powszechnie uznawany jest jako jedna z przyczyn łupieżu. W takich chwilach warto być blogerem i czytać dużo specjalistycznych artykułów. Jak widać wiedza ta bardzo przydaje się w życiu. A mowa była o; 

Cocamidopropyl Betaine. to składnik, który jest powszechnie używany w kosmetykach do mycia włosów w Europie, ale jest zakazany w USA. Tam jest uznawany jako jeden z największych uczulaczy, a w 2004 zdobył nawet tytuł alergenu roku. W Polsce składnik ten jest bardzo często dodawany do szamponów, nawet tych łagodnych.  I tak naprawdę trzeba mocno pokopać na półkach z kosmetykami, aby znaleźć te bez tego niepożądanego składnika.  

Za moją radą, poszukałyśmy w Internecie szamponów dostępnych stacjonarnie  bez tego składnika. Koleżanka kupiła w Rossmannie szampon  i od razu po pierwszym myciu były już efekty, z mycia na mycie jest co raz to lepiej. A problem łupieżu znikł na dobre.  Także jeżeli zmagasz się z łupieżem przyjrzyj się dokładnie temu, co używasz i spróbuj wymienić na szampon bez tego składnika. Bo, jak widać przyczyna łupieżu może być prozaiczna. A uchroni przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy na drogie specyfiki przeciwłupieżowe. 

Na koniec tego wpisu przygotowałam Wam listę przykładowych szamponów bez Cocamidopropyl Betaine


mydlarnia 4 szpaki szampon w kostce 

only bio 

Yope


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!