Żyj maluj zarabiaj - Magdalena Augustyniak - recenzja książki

Kilka dni temu po wielkich perypetiach z dostarczeniem przesyłki przez inpost, otrzymałam książkę autorstwa Magdaleny Augustyniak - Żyj maluj zarabiaj. Magda Augustyniak, szerzej znana jest, jako @magda_maluje, stworzyła pierwszy kompletny poradnik, który pokazuje kulisy tworzenia i rozwijania biznesu Beauty z jego finansowymi kulisami. Jeżeli chciałabyś spróbować swoich sił, jako profesjonalny wizażysta. Coś cię blokuje, boisz się ruszyć z miejsca,wahasz się, nie wiesz od czego zacząć... Jeżeli chciałabyś zacząć tworzyć w strefie beauty. Jak zarabiać godne pieniądze?
Co powinnam umieć na początku? Ta książka jest dla Ciebie.Zyj-maluj-zarabiaj-malgo_malujeŻyj maluj zarabiaj - Magdalena Augustyniak 

Sama książka została wydana w piękny sposób. Napisana prostym językiem. Książka to poradnik dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę na poważnie w strefie Beauty. Czytając ją miałam wrażenie, że czytam rady dobrej koleżanki, która wpadła do mnie na kawę. Magda w swojej książce opisała swoje początki działalności. Opowiedziała, jaką drogę przeszła, by stać się kim jest teraz. W książce znajdziemy solidną porcję wiedzy, przeplataną pięknymi zdjęciami makijaży, także tymi z początku drogi zawodowej Magdy.


Czego dowiesz się z tej książki ? 

Czy ja się do tego nadaję?
Co muszę wiedzieć na początku?
Co powinnam umieć na początku?
Jak przetestować swój biznes?
Jak sformalizować biznes?
Gdzie znajdę swoich klientów?
Jak wycenić swoje usługi?
Jak komunikować się z klientami?
Jak wznieść swój biznes na wyższy poziom?
Jak wygląda praca makijażystki i jak nią zostać?
Jak zostać wizażystką i zarabiać godne pieniądz


spis-treści-zyj-maluj-zarabiajDla kogo jest  książka Żyj, maluj, zarabiaj?Dla wszystkich tycz dziewcząt i chłopców (bo panowie wizażyści też przecież świetnie się spełniają w tej roli). To kompendium wiedzy, gdy myślisz poważnie o byciu wizażystą. Tutaj nie znajdziecie przegadanych rozdziałów na temat budowy oka, typów i budowie pędzli, konturowaniu, jak zrobić idealną kreskę czy jaki tusz wybrać itd albo do jakiej szkoły iść. itd Jeżeli tego szukacie to nie ten poradnik. Tutaj jest konkretna wiedza. Dla osób, które już pracują w strefie Beauty poradnik podpowie, jak ulepszyć swój biznes.

Tutaj autorka przeprowadza czytelnika krok po kroku, niczym zawodowy doradca biznesu po krokach jakie trzeba zrobić, aby wylądować na swoim. Co trzeba zrobić, aby zacząć zarabiać w świecie wizażu. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na częste pytania i dylematy młodych chcących założyć swoją działalność. To te dylematy często blokują młodych zdolnych ludzi, przed rozwinięciem skrzydeł i działaniem na swoim.

Magda poprowadzi Was krok po kroku przez założenie firmy od A do Z. Dowiecie się jaki ZUS wybrać,  ile wynosi ZUS, jaką formę opodatkowania wybrać? Jak zdobyć swoich klientów na Facebooku, jak zarabiać na Youtube?

Myślicie, że to wszystko ? 

Otóż nie. Magda dzieli się z nami swoimi trickami, jak kontaktować z klientami

Oraz rozpisała krok po kroku, coś z czym wiele osób ma problem - jak wycenić swoją pracę.
Wiele bowiem makijażystek bierze za swój makijaż za mało pieniędzy, psując tym samym rynek.
I nie mam tutaj na myśli kompletnych amatorów, ale ludzi, którzy zawodowo zajmują się wizażem.
Malowanie jednej osoby trwa często kilka godzin i kosztuje odpowiednie pieniądze, a ktoś za to bierze 50 złotych. Owszem to jego sprawa, że chce tylko tyle. Ale psuje tym samym rynek... Często taka osoba kompletnie nie wie, jak wycenić swoją pracę.

Po książce musi sięgnąć każdy kto myśli poważnie o rozkręceniu biznesu w strefie Beauty.  Autorka pokazuje nam w książce różne możliwości i skłania do refleksji. W książce nie ma gotowej recepty na biznes, ale jest pokazane narzędzie dzięki, której możemy wiele osiągnąć.

Myślę, że jej historia i wskazówki dla wielu będą motywacją do działania i chęci zmiany już teraz, od zaraz. Czasami wiele nie trzeba, aby ruszyć do przodu. Blokuje nas nie znajomość przepisów, strach jak to będzie gdy będziemy na swoim... Ta książka to kompendium wiedzy dla każdego przyszłego wizażysty.

To jeszcze nie wszystko na stronie zyjmalujzarabiaj.pl możecie pobrać bezpłatnie 1 rozdział książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!