Carex Aloe Vera - żel antybakteryjny

Żel antybakteryjny to towar, który jest obecnie mocno deficytowy. Groźba Koronowirusa wisi nad nami. Nic dziwnego, że żele antybakteryjne cieszą się teraz niesłabnącym zainteresowaniem. Powiedzieć,że niektórzy sprzedawcy mocno zaważają cenę to nic nie powiedzieć. Żel antybakteryjny marki Carex, o którym chce Wam dzisiaj napisać w normalnej cenie kosztuje około 6 złotych. ( Za tyle go kupiłam w Biedronce). Jednak w wyniku groźby Koronowirusa ceny poszły w górę. Ze sklepów stacjonarnych znikają żele, jak świeże bułeczki. Część z tych sklepowych zapasów wykupują Janusze biznesu, aby później w internecie puścić odpowiednio drożej. I tak żel Carex możecie znaleźć m.in na allegro od 35 złotych w górę za pojemność 50 ml. Oczywiście skrzętnie w tytułach akcji jest dopisek Koronowirus. Tak aby potencjalny klient nie pominął i koniecznie kliknął kup teraz. Ja rozumiem,że każdy chce zarabiać. Jednak przez takie działania rodzi się panika. A takie szaleństwo nie wyjdzie nikomu na dobre...


antybakteryjny-zel-carex

Carex Aloe Vera antybakteryjny żel do rąk Marka Carex ma w ofercie kilka wersji żelu antybakteryjnego. Ja wybrałam wersje z aloesem. gdyż nie wysusza tak rąk, jak zwykłe żele. Opakowanie jest bardzo wygodne, małe i poręczne. Pojemność to 50 ml.  Zmieści się w każdej torebce czy w kieszeni. Dozownik znajduje się na dole opakowania i jest otwierany na klik. 

 carex-aloe-vera-zel-antybakteryjny
Lubię ten żel za to że nie wysusza rąk oraz za to, że jest łatwy i poręczny w używaniu. Forma kosmetyku to przezroczysty żel o lekkim zielonkawym zabarwieniu. Substancja czynna to etanol 70g/100g. Po jednym naciśnięciu wychodzi duża kropla żelu. Producent zaleca, aby użyć 2 razy po 3 ml produktu, następnie wcierać w dłonie przez 60 sekund. To wystarczająca ilość, aby zdezynfekować dłonie. Ja łatwo policzyć opakowanie 50 ml według instrukcji producenta wystarczy na około 8 użyć. 

zel-antybakteryjny

Żel  Carex aloe Vera ma delikatny aloesowy zapach, który szybko odparowuje z dłoni. W trakcie użycia żel nie piecze moich dłoni, ani nie pojawiła się reakcja alergiczna. Żel szybko odświeża dłonie, gdy odparuje ze skóry od razu czuje się że nasze dłonie są odświeżone. Aby zapobiec  wysuszeniu dłoni, zawsze pamiętam, aby dłonie porządnie nasmarować dobrym kremem nawilżającym. 

antybakteryny-zel-carex

Na opakowaniu jest napisane, że żel usuwa 99,99% bakterii.  Produkt ma działanie bakteriobójcze. Używa się go do dezynfekcji rąk metodą wcierania. Ja go używam w razie awarii. Nie nadużywam. Stosuje tylko wtedy, gdy muszę, gdy nie mam w pobliżu dostępu do bieżącej wody i mydła. Nadużywanie tego typu produktów nie jest dobre. Po pierwsze prowadzi do przesuszenia rąk, a po drugie nadużywanie także może prowadzić do antybiotykoodporności. 
 . 


Używacie żeli antybakteryjnych ? 

Zobacz:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!