Onlybio, Hair in balance, mycie włosów metodą OMO

    Metoda OMO to jedna z najpopularniejszych metod mycia włosów, która pozwala ujarzmić niesforne włosy. Szczerze to  ja ją poznałam lata temu, gdy zaczynałam prowadzić tego loga i moje zainteresowanie tematem pielęgnacji włosów. Stosowałam ja lata temu, byłam zachwycona efektami i ciesze się, że po latach mogłam wrócić do tej fajnej metody mycia włosów. W dzisiejszym wpisie przedstawie Wam, na czym polega popularna metoda OMO, w jakiej kolejności należy używać kosmetyków z serii  hair i balance na przykładzie kosmetyków marki ONLYBIO. Dzięki tej metodzie włosy odzyskają blask, idealną gładkość i zdrowy wygląd. Ta metoda jest idealna dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem i farbowaniem włosów. 

Hair in Balance, włosy w równowadze z marką Only bio w czterech krokach


Włosy, aby były piękne potrzebują kompletu zbalansowanej równowagi w postaci emolientów i protein. i humektantów. Emolienty to składniki, które nawilżają, natłuszczają włosy, proteiny to główny budulec włosów, a humektanty to substancje mające zdolność do wiązania wody, czyli mają zdolność do zatrzymywania wody. Każde włosy są inne i inaczej reagują na wybraną pielęgnację. To jest ta przyczyna, że jeden szampon, czy odzywka u Twojej przyjaciółki, czy siostry spisuje się super, włosy lśnią itd, a u Ciebie to kompletna klapa. Aby pomóc swoim włosom w uzyskaniu cudownego efektu, tak ja po wyjściu od fryzjera, używaj zawsze dwóch rodzajów odżywek, przed i po myciu. W ten sposób dostarczysz włosom wszystkiego, czego potrzebują do prawidłowego wzrostu i pielęgnacji. 

Równowaga PEH co to takiego ? 

PEH to równowaga protein, emolientów i humektantów. To trzy główne typy składników w produktach do pielęgnacji włosów.  Aby osiągnąć równowagę PEH, naszym włosom musimy zapewnić, wszystkie te trzy typy składników w odpowiednich proporcjach. Na początek wskazane są następujące proporcje: 
10% humektanty, 
30% proteiny
60 % emolienty
Pomocne w uzyskaniu równowagi PEH mogą okazać się kosmetyki z dedykowanymi składnikami, jak na przykład kosmetyki do włosów marki Onlybio, z serii hair i balance.  
 

Na czym polega metoda OMO? Jak stosować popularną metodę mycia włosów ?O Przed myciem nałóż na włosy odpowiednio dobraną odżywkę. Odżywkę nałóż na włosy     tak od połowy ucha. Nie nakładaj odżywki czy maski na skórę głowy, chyba że producent     tak  zaleca, 

M Bez spłukiwania odżywki! z włosów, umyj tylko włosy na skórze głowy i  u nasady             włosów. Przy częstym myciu włosów nie ma potrzeby częstego mycia włosów. Piana ze     skóry głowy oczyści je delikatnie bez pocierania.

O Po spłukaniu z włosów szamponu i pierwszej odżywki nałóż na włosy kolejną odżywkę.      Odczekaj 2 minuty lub dłużej, jeżeli tak rekomenduje producent. Następnie spłucz włosy      wodą. 


Rypacz - szampon intensywnie oczyszczający 


Szampon ma jakże wdzięczną nazwę. Jest ona nawiązaniem do silnie działających właściwości myjących. Naturalny skład z ekstraktem z pokrzywy, skrzypu polnego i glinki. 

Onlybio, Odżywka Proteinowa  


naturalna odżywka z wegańskim składem z proteinami pszenicy, soi i argininy. 
Onlybio, Olejek zabezpieczający  końcówki     Niezbędny w naszej pielęgnacji. Regularnie stosowany wpływa na stan włosów  na końcówkach. Ja odkąd stosuje olejki na końcówki, nie pamietam  kiedy ostatnio miałam rozdwajają się końcówki. 

Onlybio, odżywka emolientowaNaturalna formuła z olejem lnianym, masłem Shea i olejkiem z awokado. * post powstał w ramach kampanii promocyjnej z trnd. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!