Suchy szampon Batiste light & Breezy Fresh / co to jest , jak często stosować ?

Chyba nie jedna z nas znalazła się w tej sytuacji, gdy zaspała, a tu włosy nie umyte... albo dziecko się rozchorowało i pilnie trzeba iść do lekarza... A tutaj to co na głowie woła o pomstę do nieba... Super że wymyślono coś takiego jak suchy szampon. Chociaż nie jest to nowy wynalazek, bo już nasze prababki używały np skrobi ziemniaczanej czy kukurydzianej, aby usunąć nadmiar nieestetycznego sebum.  Koncerny kosmetyczne wychodząc na przeciw dzisiejszemu zabieganiu jak i szybkiemu trybu życia wypuściły na rynek suchy szampon w formie praktycznego atomizera. Istnieją tez pudry do włosów w mniej wygodnej formie sypkiej. Ale o niej dzisiaj pisać nie będę. Dzisiaj skupię się na suchym szamponie w Sprayu marki 

co ma w składzie
BATISTE : LIGHT & BREEZY FRESH


 pojemność 200 ml

jak często stosować
Jak działa i jak używać suchy szampon ? 

Przed użyciem mocno wstrząsnąć i rozpylić w  odległości ok. 30 cm.  Przez kilkanaście sekund wmasowywać produkt we włosy, następnie ułożyć jak zwykle. 

Suchy szampon ma za zadanie przedłużyć świeżość naszych włosów, szczególnie wtedy gdy mamy tendencje do przetłuszczania się skóry głowy lub gdy nasze włosy szybko wyglądają jak nieświeże...  Suchy szampon składa się w  głównej mierze z pudru ( tutaj skrobia ryżowa) niwelującego nadmiar sebum. Ma on za zadanie oczyścić nasze nieświeże włosy z łoju, kurzu i brudu, które gromadzą się na włosach w ciągu każdego dnia.  Pamiętaj o tym, że suchy szampon nie myje włosów tylko je odświeża !!! 


Nie należy za często stosować go za często na całą długość włosów,  gdyż stosowany w nadmiarze wysusza włosy. Zwłaszcza właścicielki przesuszonych  i zniszczonych włosów muszą tutaj uważać, gdyż suchy szampon może spotęgować to zjawisko. To dlatego,że skład jest bardzo wysuszający, ale to normalne zjawisko skoro mamy zniwelować łój i inne nieczystości z włosów. Używając tego kosmetyku za często możemy doprowadzić do łupieżu, podrażnić skórę głowy albo nadwrażliwości skóry głowy. Dlatego też  jeżeli nasze włosy nie przetłuszczają się jakoś nieestetycznie to nie ma potrzeby używać tego kosmetyku.  Najbezpieczniej jest używać tego kosmetyku tak dwa lub trzy razy w tygodniu w celu wydłużenia świeżości włosów. odświeża
Ja sama używam suchego szamponu od wielkiego dzwonu, tak raz, góra dwa razy w tygodniu, a nawet rzadziej. Zwykle, gdy nie mogę się wyrobić lub gdy muszę gdzieś pilnie wyjść np z dzieckiem do lekarza, a nie mam czasu, ani możliwości aby tradycyjnie umyć włosy.  Po powrocie do domu zwykle szybko tradycyjnie myje włosy. Dzięki czemu suchy szampon nigdy nie zaszkodził moim włosom. Za to nie raz uratował mi życie ;) 

Co do suchego szamponu marki Batiste Light & Breezy Fresh  to świetnie odświeża.Zapach to mieszanka gruszki, cytrusów doprawianych odrobina piżma i drzewa sandałowego. Dzięki takiej mieszance może być używany zarówno przez kobiety, jak ich przez mężczyzn. Pachnie delikatnie, Ja wyraźnie wyczuwam  zapach gruszki.  Co do odświeżenia to szampon błyskawicznie odświeża włosy.  Ja sama miałam już kilka wariantów tej firmy. Jednak ta wersja nie podniosła mi tak fajnie włosów u nasady, jak wersja orginal. Tamta wersja jest moją ulubioną. Jednak po popsikaniu włosów suchym szamponem  w wersji light& Breezy Fresh moje włosy szybko wyglądają jakby były świeżo umyte, a oto mi najbardziej chodzi.  

suchy szampon otrzymałam do przetestowania od meridiasprzedam.plom.pl

Zdarza się Wam używać suchego szamponu ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!