Fast Languages- szybka nauka języków obcych - Mateusz Grzesiak recenzja

Nauczyć się języka obcego ta marzenie nie jednego z nas.  Nauka języka obcego zawsze kojarzyła mi się to z latami żmudnej nauki i wyrzeczeń. Czasami nauka przychodzi łatwo, innym razem opornie.  a i tak czasami nic to nie daje. Z jednej strony wiedza wleci, z drugiej wyleci...  Ja sama mam talent do nauki języków obcych. Jestem podobnie jak autor książki dzieckiem przełomu politycznych systemów. Miałam to szczęście, że mój rocznik nie uczuł się już rosyjskiego, uczyłam się za to niemieckiego. Moim marzeniem za to od zawsze był angielski. No i uczyłam się tego języka sama z różnych źródeł, z reguły były to piosenki...

Uczyłam się języka na dziko. Jak popadło. Coś tam umiem, ale brakowało mi czegoś co mi pozwoli uporządkować moją wiedzę, nauczyć mnie jak się uczyć, aby się nauczyć języka obcego. obecnie jestem na poziomie średnio zaawansowanym. Ciągle mi brakuje jednak tego, aby pójść dalej.
Aż w końcu znalazłam mój niezbędnik do nauki języków obcych.

Jak nauczyć się szybko języka obcego ? 
Książka składa się czterech części, sprytnie podzielonych na działy. Wskazano w nich to co najważniejsze, czyli  jak się uczyć. Autor przekonuje nas, że nie trzeba mieć talentów do nauki języka by się skutecznie uczyć, przekonuje nas, że warto przede wszystkim mówić. Nie czekać, aż się pozna kilkaset tysięcy słów. Powiem szczerze,że sama mam blokadę. aby mówić. Ciągle mi się wydaje że umiem za mało. No ale jak się nauczę języka, skoro nie będę go używać ? Nie jest to książka, z którą w magiczny sposób przyswoimy język obcy. Ale autor podrzuca nam sprawdzone zasady, słówka oraz całą masę motywacji. Jak dla mnie idealny poradnik, który nauczy nas jak się uczyć, aby się nauczyć. Żałuje że wczasach szkolnych nie było takiego poradnika.Ja u Was z nauką języka obcego ? Jakiego języka chcielibyście się nauczyć ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!