Jak i kiedy prawidłowo czyścić uszy ?

O tym,że nie można grzebać patyczkiem w uchu przekonałam się już kilkakrotnie. Gdy z zapchał mi się przewód słuchowy i dostałam antybiotyk. Po tym incydencie rozumu się nie nauczyłam i konieczny był drugi raz, aby się przekonać, że nie warto ani nie wolno czyścic uszy patyczkiem. Za,drugim razem skończyło się to bardziej poważnie, bo wizytą na SORze. Pękła mi błona bębenkowa. Ból był okropny, ból zęba przy tym to pikuś ... Leczenie tym razem było bardziej skomplikowane, tym razem nie skończyło się na jednym antybiotyku, a trzech :( Odkąd tak boleśnie przekonałam się, że o uszy należy odpowiednie zadbać i nauczyłam się jak prawidłowo należy czyścic uszy problem minął.


No własnie kiedy i jak prawidłowo należy czyścic uszy ? 


  • po pierwsze wyrzućic wszelkie patyczi do uszu ( albo używac je zgodnie z przeznaczeniem, czyli nie wkładać do patyczka do przewodu słuchowego.)
  • po drugie używac produktów, które pomogą nam rozpuścić woskowinę - świetnie się tutaj sprawdzi Aurimax - preparatem tym bezpiecznie i bezboleśnie usunąć zalegającą woskowinę z ucha. . Aurimax to wyrób medyczny. Łatwy w użyciu, Wystarczy tylko wprowadzić aplikator w pozycji pionowej do ucha i psiknąć. Co jest bardzo ważne nie czuć aplikacji kropelki do uszu, to jest zwłaszcza ważne przy małych dzieciach, które bardzo nie lubią, gdy psika im się coś do ucha.   Preparat wspomaga leczenie zapaleń ucha, ogranicza obrzęk przewodu słuchowego i ma działania ściągające.  Głównym zadaniem sprayu jest stworzenie wilgotnej bariery ochronnej przed szkodliwym wpływem środowiska. Ma on nawilżać i koić kanał słuchowy.
Sam środek jest wydajny (ma nam starczyć na dwieście dozowań). Używam praktycznie codziennie i mam wrażenie,że z buteleczki nic nie ubywa. Co do działania to środek -Działa, bo na ostatniej wizycie nie miałam już zalegającej woskowiny w uszach, co potwierdza, że środek jest skuteczny. Mam nadzieje,że mając taki środek w swojej apteczce nie sięgnę już po patyczek...

A na sam koniec jeszcze jeden powód dla którego nie warto czyścic patyczkami uszu, a najlepiej w ogóle ich nie używać. To zdjęcie zrobione przez Justina Hoffmanna obiegło cały świat. Konik morski targa patyczek... To zdjęcie to symbol fatalnego stanu i zanieczyszczenia naszego środowiska. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!