10 powodów dla których stylizacje paznokci powinno się wykonywać w profesjonalnym salonie

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Każda z nas lubi mieć zadbane i ładne dłonie. W dobie manicure hybrydowego, żelowego, a ostatnio akrylowego mamy wygodę. I nie mal pewność, że nasze paznokcie będzie zdobić manicure nawet kilka tygodni. Pod warunkiem, że paznokcie zostaną zrobione profesjonalnie. W środę 29 maja miałam przyjemność odwiedzić profesjonalny salon marki Indigo w Katowicach. Mieszczący się przy ulicy 1 maja 94. W trakcie wizyty pomalowano moje paznokcie lakierem hybrydowym z nowej kolekcji<strong> #Nailinfluencer.</strong> Nowa kolekcja będzie miała swoją premierę 8 czerwca. W tym wpisie pokaże Wam, jak wyglądała wizyta w profesjonalnym salonie stylizacji paznokci. Oraz odpowiem na pytanie, dlaczego stylizacje paznokci zawsze powinno się wykonywać w profesjonalnym salonie Moje paznokcie przed wizytą były w opłakanym stanie. Nie przez to, że specjalnie dopuściłam moje paznokcie do takiego stanu. Przez kilka tygodni przed używałam odżywki, po zaprzestaniu używania odżywki odbiło się to na ich stanie. Jak zaczęły się łamać to jeden po drugim...
Dlatego też w salonie najpierw wyrównano i nadano odpowiedni kształt moim paznokciom.W następnym etapie przystąpiliśmy do wyboru koloru. I tu był problem. Nowa kolekcja #Influenceer liczy 10 kolorów o fajowych instagramowych nazwach. Oczywiście wszystkie mi się podobały :) 
Na szczęście z pomocą przyszła mi stylistka :) Zdecydowanie odradziła mi niektóre kolory. które tylko postarzyłyby moje dłonie i nie pasowały do moich bladych rąk. Zasugerowano za to kolory, które idealnie do mnie pasują. Zapamiętałam ten wybór i będę w przyszłości częściej sięgać po takie kolory. Wspólnie wybraliśmy kolor o fajowej nazwie F*Beautiful  Marka Indigo wyróżnia się na tle ofert dostępnych na rynku  bogactwem pięknych i niepowtarzalnych kolorów, które są bardzo mocno napigmentowane  i nasycone. Nie inaczej będzie z nową kolekcją.Jak wyglądała cała wizyta ? 

W czasie wizyty po raz pierwszy w życiu wycięto mi skórki. Jakoś nikt przedtem nie chciał mi wycinać skórek twierdząc,że one są za małe, aby je wycinać. Nie warto ich ruszać itd Moje dziewicze skórki były naprawdę długie I oczywiście uspokoję tutaj wszystkich, choć pewnie większość to wie, wycinanie skórek nie boli :) .

Odsuwanie i wycinanie skórek jest bardzki ważne, bo prawidłowo wycięte skórki wydłużają trwałość manicure.


Gdy moje paznokcie zostały odpowiednio przygotowane nałożono mi najpierw kultową już bazę, proteinową z Indigo, następnie wybrany kolor i  Top. To tak oczywiście w wielkim skrócie. Bo każdy paznokieć był poddawany wnikliwej obróbce. Tak aby nie było ani jednej skazy. To bardzo ważne aby płytka paznokcia była dobrze przygotowana wtedy manicure hybrydowy jest w stanie utrzymać się kilka tygodni.
Wrażenia. Po wizycie ?


Super. Wszystko zrobione profesjonalnie. Moje paznokcie w końcu nadają się do pokazywania :) Kształt jest taki jaki powinien, dzięki wycięciu skórek i dwukrotnym pomalowaniu po sama brzegi. Nie tylko manicure będzie dłużej się trzymać, ale moje paznokcie pomimo tego, że są w rzeczywistości krótkie wydają się dłuższe i bardziej eleganckie. Zresztą oceńcie  sami :) 


Dlaczego warto robić stylizacje w profesjonalnym salonie ?

Robiąc paznokcie w profesjonalnym salonie po pierwsze nie narazimy się na niedoświadczone pseudo stylistki, które dopiero zaczynają pracę, albo eksperymenty. Oczywiście nie chce tutaj wszystkich wkładać do jednego wora.  Może nam się zdarzyć, że ktoś niedoświadczony może za mocno nam spiłować paznokcie z góry i uszkodzić macierz. albo zrobić za długie paznokcie, co może zaowocować tym, że zbyt długi paznokieć dojdzie tzw przeciążenia i może dojść do zerwania, a co za tym idzie uszkodzenia macierzy. Nie muszę Wam mówić, jaki to jest ból :( No i ostania kwestia i wg mnie najważniejsza. Podczas wizyty w salonie możemy być pewni,że każde narzędzie na którym pracują stylistki są wysterylizowane w specjalnej maszynie. - od najmniejszego freza po pilniki, czy cążki nożyczki itd  Idąc do pierwszej stylistki z ogłoszenia nie wiemy jak ona oczyszcza sprzęt po poprzedniej klientce, czy właściwie to robi albo o zgrozo czy w ogóle to robi ?

A co jak sami sobie robicie paznokcie  ? 

Opowiem na swoim przykładzie jak zrobiłam źle paznokcie. Trochę mi głupio o tym, pisać, ale jak najlepiej się nauczyć, jak nie na własnych błędach ? Cóż ja sama byłam tak odważna i zrobiłam sobie manicure. Nakupiłam sobie sprzęt do pracy, jakieś lakiery i ozdoby, których do końca nie byłam pewna jak używać.   Coś tam poczytałam, coś tam zrobiłam  i oczywiście pomyślałam o wszystkim a zapomniałam o lampie, która mogłabym sobie podświetlić paznokcie i dla ułatwienia podświetliłam sobie ... lampą do paznokci ta samą, jaką utwardzałam lakier...  No i efekt był taki, jaki był :) Na dodatek tak się bałam, że wyjadę za daleko na skórki, że już zrobiłam sobie paznokcie z przynajmniej tygodniowym odrostem :) Poza tym podświetlanie lampą dało to, że paznokcie zrobiły się za grube...Ale najciekawiej było, gdy sama próbowałam sobie ściągnąć hybrydy, jako że nie mam frezarki to pozostała mi metoda piłowania paznokci, a następnie moczenie resztek hybrydy w acetonie. Piłowałam sobie paznokcie pilnikiem i piłowałam do czasu aż mi się znudziło :D. Dla ułatwienia zerwałam sobie hybrydy... oczywiście uszkadzając sobie paznokcie. Teraz jak sobie pomyśle ile bym zaoszczędziła czasu, nerwów i oczywiście uratowałabym stan moich paznokci, gdybym poszła do salonu... chociażby ściągnąć manicure. Podsumowując:


W skrócie dlaczego stylizacje paznokci zawsze powinno się wykonywać w profesjonalnym salonie ?  


  • Pełen profesjonalizm
  • wykwalifikowany personel ciągle podnoszący swoje kwalifikacje
  • praca na certyfikowanym sprzęcie
  • Wysterylizowane narzędzia
  • dobór produktów pod płytkę klientki 
  • profesjonalny sprzęt do utwardzania płytki paznokcia. 
  • właściwe korzystanie ze sprzętu 
  • Szeroki wybór kolorów
  • bardzo duże doświadczenie i praca z trudnymi paznokciami 
  • oszczędność czasu, nerwów gdy nie idzie nam samemu robienie manicure  

No i na koniec powiem Wam,że moje paznokcie są teraz nie do zdarcia. Mogę nimi szurać, drapać czy szorować gary i nic się nie dzieje, ani drgnie A oto chyba chodzi w manicure hybrydowym:)


Jak Wam się podoba kolor ? Miałyście kiedyś przygody, ze źle zrobionym manicure hybrydowym ? 

#wybieramsalon #indigonails #nailfluencer #nowekolory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!