Między nami kobietami- sprawy intymne, sprawy kobiece

Są takie sprawy, których mówienie nie przychodzi lekko. Są to wstydliwe sprawy. Nie każdy chce o nich mówić. Wiele z nas nie idzie do lekarza. Zwleka, aż czasami jest już za późno. Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić tematowi infekcji intymnych i jak dbać o siebie, aby infekcje do nas nie nawracały. Infekcje intymne to temat, z którym boryka się niemal każda kobieta, w każdym wieku, w różnych momentach życia (ciąża, aktywność seksualna, wakacje, suchość pochwy wynikająca z antybiotykoterapii, antykoncepcji, wieku, menopauzy itd.). Zdaniem wielu ginekologów, wiedza Polek na temat swojego zdrowia intymnego jest niepokojąco niska.

mucovagin-trivagin


Infekcje Intymne u kobiet to temat powszechnyO infekcje intymne my kobiety mamy szczególnie łatwo. Jak to powiedziała mi kiedyś moja lekarka, gdy wylądowałam u niej z kolejnym zapalaniem pęcherza. Cytuje moją panią dr :" My kobiety nie mamy łatwo. Kobieta bardzo  łatwo może złapać zapalenie pęcherza. My kobiety mamy krótką cewkę moczową. Wystarczy, że kobieta odbędzie stosunek płciowy, albo spoci się i już infekcja gotowa."
Jak widzicie nie ma się czego wstydzić Schorzenie intymne to powszechny problem, którego doświadcza większość kobiet, przynajmniej raz w życiu. Gdy coś się dzieje warto porozmawiać z mamą siostrą, albo wybrać się do lekarza. gwarantuje,że jak coś się dzieje mama albo siostra czy kuzynka cie nie wyśmieją tylko wypędzą do lekarza. Po co się samej meczyć, jak można wybrać się do lekarza.


Jak dbać o zdrowie intymne ? 

infekcje-intymne-u-kobiet

Tak jak wspominałam my kobiety musimy szczególnie uważać na sytuacje, w których trzeba uważać na infekcje. Tak nie wiele potrzeba i infekcja gotowa. Szczególnie muszą uważać kobiety aktywne, które uprawiają sport. Kobiety muszą uważać na swoje zdrowie na basenie, saunie, w sali ćwiczeń.
Najczęstszymi objawami infekcji intymnych są:
  • świąd,
  •  pieczenie, 
  • zaczerwienienie narządów płciowych, 
  • nieprzyjemny zapach i nieprawidłowa konsystencja wydzieliny z pochwy, 
  • ból podczas stosunku. 

Symptomy infekcji są niekomfortowe, bolesne, często uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie i wykluczają z aktywności seksualnej. Co ważne, kobiety mają trudność z rozpoznaniem przyczyny infekcji intymnej i jej rodzaju, a co za tym idzie, nie wiedzą, jak sobie z nią poradzić. Warto wiedzieć, że najczęstszymi typami infekcji intymnych są infekcje bakteryjne i grzybicze.  • Infekcje bakteryjne – występują, gdy dochodzi do zachwiania naturalnej równowagi między poszczególnymi rodzajami bakterii. Niektóre nadmiernie się rozmnażają i podrażniają śluzówkę pochwy i sromu. Rozwija się stan zapalny. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa lub nadmierna higiena miejsc intymnych, antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne i kontakty seksualne. Infekcje bakteryjne cechują szare, wodniste upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu.


  • Infekcje grzybicze – nazywane inaczej drożdżycą lub kandydozą, ponieważ w 90% przypadków odpowiada za nie grzyb Candida albicans. Zarazić się można w trakcie kontaktów seksualnych, ale również na siłowni, basenie, saunie, czy w publicznej toalecie. Wpływ na ten rodzaj infekcji może mieć także antybiotykoterapia i nieprawidłowa dieta (za wysoki poziom cukrów we krwi). Głównym objawem jest biała, gęsta wydzielina z pochwy oraz świąd i pieczenie okolic intymnych.
infekcje-intymne-u-kobiet


Chociaż przyczyny i rodzaje infekcji intymnych bywają różne, schemat postępowania powinien być ten sam. Gdy zawiedzie profilaktyka, należy natychmiast reagować i obserwować swój organizm. Warto zaopatrzyć domową apteczkę w preparaty, które przyniosą natychmiastową ulgę w świądzie i pieczeniu, zarówno w przypadku infekcji bakteryjnych, jak i grzybiczych. Warto je mieć zawsze pod ręką. Nie muszę chyba mówić czym  grozi lekceważenie objawów infekcji intymnych. Zatem kobietki dbajmy o siebie. 


  • Trivagin - żel do stosowania pomocniczego w leczeniu infekcji intymnych - łagodzi podrażnienia i świąd. Jest to wyrób medyczny do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych. Łagodzi objawy infekcji grzybiczych i bakteryjnych, takich jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia towarzyszące upławom. Nawilża, przywraca naturalną barierę ochronną okolic intymnych
  • Mucovaginspecjalistyczna fizjoemulsja do higieny intymnej dla kobiet w trakcie leczenia infekcji bakteryjnych i grzybicznych. Polecana szczególnie do pielęgnacji podczas regeneracji okolic intymnych w trakcie połogu i po zabiegach ginekologicznych. Zawiera unikalną formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL ™ z oktenidyną. Ten płyn doskonale sprawdza się podczas infekcji
 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!