Bioderma Photoderm, emulsja po opalaniu

    Pozostając w tematyce opalania, dzisiaj napisze kilka słów o balsamie, który dostałam gratis jakiś czas temu do zakupów w drogerii Super Pharm. Ten gratis to emulsja po opalaniu o działaniu łagodząco-nawilżającym i przedłużającym opaleniznę marki Bioderma. Emulsja miała długą datę ważności dlatego poleżała trochę w zapasach, zanim wzięliśmy ją w tym roku ze sobą na urlop nad morze. W tym roku pogoda nam dopisała. Podczas naszego pobytu nie było ani jednej chmurki na niebie. Po raz pierwszy od lat udało mi się nawet opalić.  Co jak na mnie, to jest nie lada wyczyn :)  

 
Bioderma Photoderm, emulsja po opalaniu o działaniu łagodząco - nawilżającym i przedłużającym opaleniznę 


Emulsja Photoderm (apres-soleil lub after sun) przeznaczona jest po opalaniu. Ma działanie łagodząco- nawilżającymi przedłużającym opaleniznę i jest do każdego rodzaju skóry, także do tej wrażliwej. Kosmetyk można używać zarówno na skórę buzi, jak i całego ciała. Skóra po opalaniu wymaga intensywnego nawilżania i regeneracji, dlatego dobry balsam do ciała to podstawa w pielęgnacji schodzącej i łuszczącej się skóry

Główne właściwości i działanie emulsji to zapewnienie skórze optymalnego poziomu nawilżenia, zapobieganie wysuszeniu skóry po ekspozycji na słońce. Spowolnienie procesu złuszczania naskórka, dzięki czemu przedłuża efekt opalenizny. Koi i przyspiesza regeneracje skóry osłabionej pod wpływem szkodliwego działania słońca. Łagodzi uczucie przegrzania i pieczenia skóry często odczuwalne po zbyt długiej ekspozycji na słońce. Chroni komórki skóry i spowalnia skutki fotostarzenia się skóry. 
Przywraca komfort skórze. 


Balsam ma leistą formulę. Widać to zresztą bardzo dobrze na pierwszym zdjęciu. Pomimo takowej formuły kosmetyk sam nie wypływa z opakowania. Na rynku balsam jest dostępny w dwóch wariantach- opakowanie w tubie o pojemności 200 ml i większe z pompką o pojemności 500 ml.  

Sam balsam jest niezwykle delikatny. Co jest niezwykle komfortowe, gdy nasza skóra jest mocno przypieczona przez słońce. Emulsja nałożona bezpośrednio na skórę chłodzi, koi skórę, przynosi natychmiastową ulgę. Jest niezwykle komfortowa dla naszej skóry. Oczywiście należy pamiętać, aby nakładać kosmetyk na oczyszczoną i umytą skórę.  
Bardzo często po nadmiernym i szybkim opalaniu, nasza skóra  później nam schodzi płatami, łuszczy się. W tym roku ponownie spaliłam ramiona na słońcu. Od razu zaczęłam smarować się emulsją Photoderm. Zaskoczyła mnie lekkość, delikatność formuły emulsji i szybkość wchłaniania się oraz to, że nie jest tłusta. Balsam używałam od razu od pierwszej dłuższej ekspozycji na słońce. Tak się złożyło, że po przyjeździe na miejsce docelowe, oddaliśmy walizki na przechowanie i poszliśmy na plaże. Przez kilka godzin słońce zdążyło mnie dość mocno spiec, zwłaszcza na ramionach.

Od razu zaczęłam się smarować emulsją Photoderm. Emulsja pomogła mi przy zaczerwienieniu, pieczeniu i swędzeniu skóry. Przyniosła ukojenie mojej skórze. Czy skóra po czasie zaczęła mi schodzić i łuszczyć się?  Tak, ale nie w taki sposób, jak zwykle. Zwykle sypała się niemiłosiernie. Tym razem było to delikatne łuszczenie się skóry, które zresztą już się zakończyło. Dużym plusem emulsji po opalaniu Photoderm jest także to, że pomogła mi przedłużyć efekt opalenia. Od naszego urlopu minął już prawie miesiąc, a moja skóra na rękach ma dalej, delikatny złoty kolor opalenizny. 


Zobacz

bioderma-photoderm-nude-touch-spf-50

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!