Czy ogień boi się strażaka?, Ile waży astronauta?, wydawnictwo Dragon

Kim będziesz, gdy dorośniesz? Już wiesz, a może masz kilka różnych pomysłów? Seria edukacyjnych książek o najfajniejszych zawodach wprowadzi cię w tajniki wymarzonej pracy. Dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby zostać astronautą, co jest w tej pracy najciekawsze, a co najtrudniejsze, a także jak wygląda zwykły dzień w przestrzeni kosmicznej. Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam bliżej dwie książki edukacyjne z serii o zawodach:  „Czy ogień boi się strażaka?” oraz „Ile waży astronauta?”. W każdej z nich znajduje się 30 pytań i odpowiedzi zawiązanych z danym zawodem, które pozwalają dzieciom poznać dany zawód. Książki napisane są w bardzo przystępny i ciekawy sposób, a całości dopełnia piękna szata graficzna i autorskie ilustracje.Czy ogień boi się strażaka?, Ile waży astronauta?, wydawnictwo Dragon 

W serii ukazały się już:

  •  „Czy krowy jeżdżą do weterynarza?”,
  •  „Skąd lekarz wie jak leczyć?”,
  •  „Czy każdy może zostać pilotem?”.Jak działa rakieta kosmiczna? Dlaczego satelity nie spadają nam na głowy?  Co jedzą astronauci?

30 fascynujących pytań i odpowiedzi, autorskie ilustracje i solidna dawka wiedzy, której nie dostaniesz w szkole. Bo możesz być, kim chcesz!
Czy ogień się boi strażaka? 


Napisana przez prawdziwego strażaka, pouczająca, a zarazem zabawna książeczka przedstawiająca strażacki fach. Mnóstwo ciekawych, czasami nawet bardzo zaskakujących informacji na temat zawodu „pogromcy ognia”. Intrygujące pytania, w stylu: Co zrobić, gdy podczas akcji zachce się jeść albo siku? lub: Czy strażak umie tańczyć i śpiewać? W komplecie do superciekawego tekstu kapitalne ilustracje, łącznie z pokazaniem przekroju wozu strażackiego.


30 fascynujących pytań i odpowiedzi, autorskie ilustracje i solidna dawka wiedzy, której nie dostaniesz w szkole. Bo możesz być, kim chcesz!


To jedyna książka o strażakach i straży pożarnej napisana przez strażaka. Piękne ilustracje, bardzo dużo ciekawej wiedzy. Faktycznie o tym nie usłyszy się w szkole. Polecam nie tylko fanom straży pożarnej i kosmosu. 

Za egzemplarz książki dziękuje wydawnictwu dragon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!