Jak dbać o skórę i włosy w okresie jesienno-zimowym ?

Zima i jesień to okres chłodów i wiatrów, a podwyższona temperatura w domu sprawia, że powietrze staje się suche. Zimne powietrze na zewnątrz i suche w domu ma wpływ zarówno na stan naszej skóry, jak i włosów. Nawet w rejonach, w których zimy są łagodniejsze obniża się wilgotność powietrza. Dlatego warto szczególnie zadbać o naszą skórę i włosy w okresie jesienni- zimowym. 

 


Jak dbać o skórę i włosy w okresie jesienno-zimowym ? 



Zima i jesień to okres, kiedy wszyscy potrzebujemy dobrego środka nawilżającego, nawet jeśli nasza skóra ma tendencje do przetłuszczania się. Do skóry suchej i wymagającej nawilżenia, należy stosować krem lub tonik o wzmocnionym działaniu. Zimą nasze gruczoły łojowe działają najsłabiej, a policzki, ręce i nogi są prawie ich pozbawione. Szczególnie należy dbać o ręce i po umyciu zawsze osuszać je dokładnie i wetrzeć dobry krem odżywczy. Po wyjściu z domu należy zakładać rękawiczki, dzięki temu skóra pozostanie miękka, nie spierzchnie.

Zimą nosimy kilka warstw ubrań, a nasze łokcie, kolana i stopy pozostają całkowicie zakryte i zazwyczaj zapominamy o nich aż do nadejścia wiosny. Ciężkie buty doprowadzają do powstawania zgrubiałego naskórka. Dobrym środkiem zaradczym to tego typu problemu jest  peeling lub krem z mocznika.

Tak, jak przez cały rok również zimą bardzo ważna jest ochrona przed słońcem. Tak kremu z filtrem używamy przez cały rok!. Wychodząc na mróz i słońce często zapominamy użyć kremu z filtrem, a promienie słoneczne odbijają się od śniegu i lodu, wiec otrzymujemy nawet podwójną dawkę.

Oczywiście koniecznie trzeba chronić wargi. Suche, popękane usta są zazwyczaj rezultatem wietrznej, zimowej pogody. Stosować należy ochronny balsam i unikać oblizywania warg, gdyż powoduje to jeszcze większe ich wysuszenie. Aby delikatnie złuszczyć warstwę obumarłego naskórka, można delikatnie posmarować usta delikatnym olejkiem i za pomocą wilgotnego ciepłego ręcznika delikatnie masować. 

Wiatry i mróz są także bezlitosne dla naszych włosów. Systematyczne używanie, bogatych, głęboko penetrujących odzywek jest istotnym zabiegiem pomagającym przywrócić włosom nawilżenie. Włosy, które są źle pielęgnowane mogą stać się suche, matowe i skłonne do elektryzowania, przetłuszczania, a nawet wypadania. Dlatego warto szczególnie zadbać o swoje włosy. 

 

Jak dbacie o swoje włosy i ciało w okresie jesienno-zimowym ? 


Zapraszam do wpisów zaprzyjażnionych blogerek:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!