5 kroków- Jak dbać o cerę pod maseczką?

Przymus noszenia maseczek w miejscach publicznych to wymóg, który wszedł w życie kilka tygodni temu. W maseczkach każda cera cierpi, a w szczególności ta  tłusta i ze skłonnością do trądziku. Pod maseczką wytwarza się dodatkowe ciepło... Wystarczy kilka godzin w takiej maseczce i już nasza skóra woła o pomoc. Co zrobić aby nasza skóra nie cierpiała? Przygotowałam dla Was 5 rad o których warto pamiętać i przestrzegać, aby nasza cera  zachowała zdrowy wygląd. 5 kroków- Jak dbać o cerę pod maseczką? 

  1.  Nakładaj mniej makijażu lub w miarę możliwości z niego zrezygnuj - Zamień ciężkie, silikonowe podkłady, na podkłady mineralne. Staraj się nie nakładać żadnych kosmetyków na miejsca, które zakrywa maseczka. Wiem to trudne, zwłaszcza, gdy używamy podkładu. Dlatego nie warto nakładać teraz na skórę podkładu, Pod wpływem ciepła podkład spłynie nam z twarzy i odbije się na masce. Tworząc dodatkowe siedlisko bakterii. ...  To samo jest z pomadkami. Pomadka nawet ta najlepsza i tak odbije się na masce... Coś wiem na ten temat. 
  2. Pod maską szybko robi się wilgotno i ciepło. Stawiaj na bawełniane maseczki, które zapewnią dobry przepływ powietrza. Ograniczy to namnażanie się bakterii.
  3.  Gdy wrócisz do domu umyj od razu twarz za pomocą wody i delikatnego kosmetyku myjącego. Następnie spryskaj twarz ulubionym hydrolatem lub tonikiem, aby przywrócić skórze naturalne pH. Czynności te pozwolą skórze oddychać. 
  4. Stawiaj  na sprawdzone kosmetyki i bogatą pielęgnacje swojej cery - Skoncentruj się na prawidłowej pielęgnacji swojej cery. Ostatnie co Ci teraz trzeba to jeszcze alergia na nieznany wcześniej składnik Regeneruj  skórę twarzy za pomocą odpowiednio dobranego serum i kremu. Nakładaj maseczki oczyszczające 2 -3 razy w tygodniu.
  5. Na koniec najważniejsze: Pamiętaj o regularnym praniu maseczki lub zmianie maseczek na nowe.   - Przeraża mnie to, że ludzie nie zmieniają masek. Ciągle chodzą w jednej masce. Nie zdając sobie sprawy ile tam może być bakterii... Taka maska nie ochroni nas przed niczym, a jeszcze ułatwi nam infekcje. 

Jak Wasza cera znosi maseczkowy przymus? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!