DIY Kreatywne zabawy z dzieckiem - robimy mydełka glicerynowe z Ecofloers

Co robić w domu z dzieckiem? W związku z pandemią Koronowirusa od marca praktycznie siedzimy w domu. Z przedszkolem musieliśmy się pożegnać miejmy nadzieje, że tylko do września. Wymyślam, więc mojemu synowi rożne kreatywne zabawy. Tak aby mógł się wykazać. Musiałam zająć czymś malucha, bo siedzenie w domu nie wpływa dobrze na jego rozwój. Dziecko przyzwyczajone od lat do nauczycieli, kolegów i koleżanek , a także rehabilitantów nagle w brutalny sposób zostało  pozbawione tego świata, które bardzo dobrze znał. Postanowiłam uruchomić kreatywne macierzyństwo i zając czymś mojego pięciolatka.  Tak aby odciągnąć go od laptopa, tableta i telewizora, bo ileż idzie oglądać kreskówki w telewizji czy grać w gry... Przedszkolak w domu to nie lada wyzwanie.  I tak wpadłam na pomysł zrobienia wspólnie z moim dzieckiem mydełek i to był strzał w dziesiątkę.  To świetna zabawa, połączona ze zdobyciem bogatego doświadczenia. Nic tak nie uczy, jak własnoręczna wykonana praca. 

 Kreatywne zabawy z dzieckiem, Ecoflores    


W dobie pandemii Koronowirusa używanie mydła jest na porządku dziennym. Sięgamy po mydło  nawet kilkanaście razy na dzień. Aby dodatkowo zachęcić synka do mycia rączek postanowiłam, że zrobię z nim mydełko.Nasz wybór padł na Zestaw do produkcji mydełek dla dzieci - Czyste łapki kojarzy mi się z uwielbianym przez dzieci Psi Patrolem i tak też skojarzył się mojemu synkowi. 

Własnoręcznie zrobione mydełka pomogą dzieciom przekonać się jak ważne i przyjemne może być mycie rączek. Satysfakcja i duma z własnoręcznie wykonanej pracy jest bezcenna. Radość, że mogą coś sami stworzyć od początku jest bezcenna. Śmiało porównywałabym robienie mydełek do własnoręcznego pieczenia ciasteczek. Ta sama euforia i radość. 
 
Zrobienie mydełek jest prościutkie. Przepis na zrobienie mydełek glicerynowych jest banalnie prosty. W zestawie znajdziemy dużą i czytelną instrukcje. W skrócie -  Wystarczy roztopić bazę glicerynową w gorącej kąpieli wodnej (zupełnie tak  jak rozpuszczamy czekoladę na polewę do ciasta) lub rozpuścić w kuchence mikrofalowej - dodać barwnik i aromat, wymieszać i można wspólnie przystąpić do zalewania foremek łapek.  Po zastygnięciu mydełek ( zaczekaliśmy około godziny, aby mydło dobrze zastygło,  wyciągnęliśmy gotowe mydełka z foremek. Zapakowaliśmy do ozdobnych torebek. Proste, prawda? Masę podgrzałam sama, ale kropelki barwnika i aromatów dodawał już mój syn.Tutaj pozwoliłam, aby uruchomił swoją kreatywność i się wykazał. Sam wybrał, jakie kolory mają mieć mydełka i jaki aromat dodać. Wybrał zapach maliny i winogron. Cały czas aktywnie brał udział w procesie tworzenia mydełek. Z moją pomocą nalewał płynną masę do foremek. Następnie poczekaliśmy, aż masa dobrze zastygnie. Potrwało to około pól godziny. To szybko biorąc pod uwagę, kręcące się i niecierpliwe dziecko, które ciągle pyta kiedy będą mydełka i będzie mógł się nimi bawić.  


Proces zastygnięcia mydełek można skrócić wkładając foremkę do lodówki. Albo gdy dopisuje pogoda można wybrać się z dzieckiem na spacer, a po po powrocie do domu wyciągnąć gotowe mydełka z foremek. W opakowaniu są dwa bloki gotowej masy gliceryny. Jeden blok starcza za zrobienie około 18stu mydełek w formie łapek.  

 


Frajda i radość z jaką to robiliśmy jest bezcenna. Zostało nam jeszcze trochę masy i już są pytania kiedy będziemy znowu robić mydełka. Tak robienie mydełek to jedne z tych zadań rozwijających kreatywność.   Robienie własnych mydełek to doskonałe zajęcie zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Zarówno dla  przedszkolaka , jak i dzieciaka w wieku szkolnym. Następnym razem będziemy robić autka z masy ceramicznej. Wypatrujcie więc kolejnego wpisu.  


Sklep Ecoflores ma bardzo bogatą ofertę.Jak mogłabym określić sklep  jednym zdaniem to było to - wszystko w jednym miejscu.  W ofercie sklepu znajdziecie bazę mydlaną, olejki eteryczne, olejki zapachowe, oleje kosmetyczne i bazy kosmetyczne. Znajdziemy wszystko co potrzebujemy do wykonania mydła, świec, kosmetyków jak np balsamu czy szamponu w kostce, a także gotowe zestawy prezentowe. 

Jest też kreatywny dział w którym znajdziemy wszystko od naklejek po wymyślne foremki, których jest ofercie kilkaset. Powiem Wam szczerze,że gdy po raz pierwszy robiłam zamówienie to przepadłam na kilka godzin. Jest w czym wybierać i co najważniejsze jest wszystko co potrzeba w jednym miejscu. 


  
Mam dla Was kod rabatowy na hasło granivera dostaniecie 5 % rabatu na zakupy w sklepie ecoflores.  

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!