DIY, Sposób na ładne tło do zdjęć na Instagram, obudź swoją kreatywność

Nie, nie musisz mieć drogiego i wypasionego sprzętu, aby robić ładne zdjęcia. Tak naprawdę wystarczy telefon z aparatem, a już można działać. Sekretem każdego ładnego zdjęcia jest wyczyszczony obiektyw i tło. No właśnie tło. Mam zawsze z nim największym problem. Zwykle do zdjęć wykorzystuje wszystko to co mam w domu. Staram się już nie kupować nic nowego. Bo po pierwsze, nie mam już gdzie trzymać tych wszystkich dodatków do zdjęć, a po drugie postanowiłam sama pobudzić swoją kreatywność i w duchu ideologii zero weste, stworzyć tło do zdjęć z rzeczy, które już posiadam. W dzisiejszym wpisie pokażę jak tanim sposobem można zrobić ładne tło do zdjęć na Instagram i nie tylko.


bukiet-szafirkówDIY, ładne tło do zdjęć na Instagram, obudź swoją kreatywność Przez te wszystkie lata odkąd aktywnie działam na instagramie, przewinęło się na moim profilu ponad kilkadziesiąt teł różnego rodzaju. Od tych o których wolałabym zapomnieć :D, po takie, które dalej bardzo mi się podobają, mimo upływu lat. Niestety nie okazały się być zbyt trwałe. Niektóre zdjęcia co prawda mogłabym usunąć, ale tego nie robię. Bo po pierwsze widać, jak bardzo się rozwinęłam od tego czasu. Po drugie pokazuje każdemu, aby tak nie robić. 

Zwykle do moich zdjęć wykorzystuje wszystko to co mam w domu. Są to obrusy, deski do krojenia, podkładki, koce,  narzuty, czy pościel albo elementy mojej garderoby, jak sweter czy szale. bardzo wdzięcznym tłem do zdjęć jest biały futrzak, niestety bardzo szybko się brudzi i ciężko go doczyścić czy doprać, Zwykle też nie można go prać.  Korzystałam także z gotowych teł, ale niestety z niewiadomych względów, bardzo szybko ulegają u mnie zniszczeniu.  

niebieskie-szafirki-bukiet

Tak jak wspominałam na początku tego wpisu postanowiłam już nie kupować nić nowego do robienia zdjęć. Obudzić swoją kreatywność. Tylko rozejrzeć się w domu i na działce co mogę wykorzystać. Nie musiałam długo szukać. Znalazłam stare drzwi. Stały sobie niepozornie od dwóch lat, oparte o mur. Przez ten czas  na przemian lał na nie deszcz, śnieg czy ogrzewało słońce. Przez takie działania atmosferyczne na drewnie powstał, bardzo ładny kolor. Nie powtarzalny. Kolor drewna wymieszany z nalotem z  mchu. Ładny niepowtarzalny odcień, genialnie wygląda na zdjęciach. Wystarczyło je wyciągnąć, położyć na stole i lekko oczyścić i już mogę robić zdjęcia. 

Jak widać nie wiele potrzeba, aby znaleźć sposób na piękne zdjęcia na instagramie. Na pewno macie w swoim otoczeniu takie przedmioty, które mogą z łatwością posłużyć, jako tło do zdjęć. Ja obecnie planuje zrobić ze starych desek po paletach tło w postaci tacy. O tym napisze już w nowym wpisie. Gdzie krok za krokiem opisze proces powstawania. Tacę będę wykorzystywać do zdjęć w domu. 


Na czym najczęściej robicie zdjęcia?  Zwracacie uwagę na jakość swoich zdjęć ? 


Post powstał we współpracy z fotojoker.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!