Nature Queen, Hydrolat imbirowy

Hydrolat imbirowy, Nature Queen to moje małe odkrycie z najnowszego pudełka Pure Beauty Moon Flower. Miałam już okazje używać sporo hydrolatów, ale akurat imbirowy jeszcze mi się nie trafił. Byłam zaskoczona, bo myślałam, że z hydrolatu z imbiru nie ma. Dodatkowo miłą niespodzianką było dla mnie to, że hydrolat imbirowy jest przeznaczony dla cery tłustej i trądzikowej, czyli taka jak moja. A kosmetyk ten ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, które zawdzięcza głównie obecności alfa-kurkuminy, która także ma zdolność hamowania enzymów pośredniczących w powstawaniu stanów zapalnych.  A ukojenie stanów zapalnych to coś, co dla mojej cery jest bardzo wskazane. Z pewnością każda posiadaczka trudnej cery wie, że ukojenie stanów zapalnych to podstawa, inaczej  może się rozwinąć bardzo szybko poważny stan zapalny, z którym ciężko będzie się uporać. 


Hydrolat Imbirowy, dla cery tłustej i trądzikowej 


Hydrolat imbirowy działa oczyszczająco, odkażająco i bakteriobójczo. Pobudza krążenie krwi, dzięki czemu cera jest lepiej dotleniona. Ma bardzo przyjemny dla mnie miodowo-korzenny zapach, który pobudza i dodaje energii. Hydrolat można stosować na różnorodne sposoby. Przede wszystkim jako tonik do twarzy. Tak chyba najczęściej używany jest hydrolat.  Kosmetyk można  także używać jako dodatek do innych kosmetyków, jak i maseczek z glinki. 

Opakowanie jest szklane ze spryskiwaczem. To dla mnie najwygodniejsza forma, jeżeli chodzi o aplikacje. Spryskuje buzie i już mogę nakładać kolejny element pielęgnacji. Bez używania zbędnych wacików, które generują niepotrzebne śmieci. Należy pamiętać, aby hydrolat dobrze działał nie można dopuścić do tego, aby wyschnął na buzi. Najlepiej od razu posmarować buzie kremem do twarzy lub serum do twarzy. 
 

hydrolat-imbirowy-w-sprayu

Hydrolat można używać nie tylko do twarzy, ale do  innych części ciała. Hydrolat imbirowy ma bowiem właściwości rozgrzewające i lekko pobudza krążenie, przez co może być także stosowany jako kosmetyk do walki z cellulitem i z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Z pewnością w ten sposób mogą wykorzystać osoby, dla których hydrolat imbirowy nie jest dla ich typu cery. 

Jeżeli chodzi o działanie to hydrolat nie ściąga skóry, nie piecze i  nie podrażnia mojej skóry. Kosmetyk jest przezroczysty.  Ma działanie przeciwzapalne,oczyszczające,przeciwutleniające, bakteriobójcze oraz odkażające. Stosuję go głównie, jako tonik, ale może być również stosowany jako lotion do włosów lub dodatek do maseczek z glinek. 
Rozpyla przyjemną mgiełkę i fajnie odświeża skórę.


Na koniec chciałam jeszcze dopisać, że nie jest to na pewno  moje ostatnie spotkanie z hydrolatem marki Nature Queen. W kolejce czeka bowiem kolejny hydrolat z tej marki. Tym razem będzie to hydrolat z czystka, dostałam go w prezencie w wymiance Mikołajkowej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!