Filcowanie, zestaw dla poczatkujących od Agnawoolart

Filcowanie to hobby, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników rękodzielnictwa, ale nie tylko. Filcowaniem interesują się także osoby, które szukają pomysłu na biznes. Nie da się ukryć, że pięknie stworzona biżuteria z filcu czy też wszelkiego rodzaju figurki, dodatki, akcesoria, a nawet elementy odzieży jak szale czy sukienki cieszą się bardzo dużą popularnością i popytem. Po raz pierwszy usłyszałam o filcowaniu jakąś dekadę temu, gdy moja koleżanka pokazała mi, jakie piękne rzeczy robi z wełny czesankowej. Padło wtedy hasło filcowanie na sucho. Nie wiedziałam za bardzo co to jest, ale nie  powiem zaintrygowała mnie i nawet przez myśl mi wtedy przyszło, a może sama bym się nauczyła ? Temat szybko porzuciłam do czasu, gdy nie tak dawno zgłosiłam swoją chęć przetestowania zestawu kreatywnego do samodzielnego wykonania filcowego zwierzątka z polskiej wełny czesankowej.  
 

 

Zestaw, Lis, ruda puchata kulka do kochania

Kreatywny zestaw "ufilcuj go sam" składa się z siedmiu elementów. W tym instrukcję obrazkową, która krok po kroku przeprowadza nas przez proces wykonania rudego liska o wysokości 10 cm. Dzięki temu wykonanie jest liska jest proste. W pudełku każdy element jest zapakowany osobno i opisany numerkiem lub literką. To oczywiście bardzo ułatwia wykonanie liska. Dodatkowo w zestawie znalazłam trzy igły do filcowania. 

Filcowanie jest zajęciem, które wymaga używania ostrych narzędzi jak igły, które mogą uszkodzić  ciało dziecka oraz zawiera drobne części, które mogą zostać połknięte. Zestaw należy używać pod nadzorem osoby dorosłej. Producent rekomenduje, iż zestaw jest nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 14 lat. 
 

Zestaw dla początkujących, Jak zacząć filcowanie?


Zestaw idealnie nadaje się dla osoby, która chce postawić pierwsze kroki w nauce tego rękodzieła, jak i dla osób, które uwielbiają dawać prezenty zrobione własnoręcznie. Zestawy posiadają różne skale trudności, które ułatwiają wybór produktu w zależności od doświadczenia. Każdy ma specjalnie przygotowaną foto instrukcję, która w prosty i czytelny sposób przeprowadzi przez proces filcowania. To nie jest aż takie trudne! zestaw jest idealny dla osób:chcących rozpocząć przygodę z filcowaniem, pragnących się rozwijać i poznawać nowe techniki rękodzieła,
lubiących obdarowywać bliskich, prezentami wykonanymi własnoręcznie,
dających nietuzinkowe prezenty - idealny podarunek na święta, urodziny i inne okoliczności.


Co znajduje się w środku zestawu do filcowania:
  • wełna ok 60g, różne kolory w zależności od wybranego zestawu
  • gąbka do filcowania,
  • 3 igły do filcowania,
  • koraliki na oczy,
  • foto instrukcję.
  • I wszystko zapakowane w estetyczne pudełko.
  • Idealny prezent dla ukochanej/ukochanego!

Ufilcowany zwierzak może być wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby, maskotką dla dziecka, brelokiem na szczęście czy dekoracją na święta. Możesz go postawić na półce, a dodając sznurek możesz przymocować do torby czy powiesić na choince.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!