Oleożel, Boska Pszczoła, 3w1 oczyszczanie, serum i maseczka

    Nie tak dawno w moje ręce trafił bardzo ciekawy kosmetyk. Oleożel Whieflowers marki Boska Pszczoła. To wielofunkcyjny kosmetyk, który można używać trojako, jako kosmetyk do mycia twarzy, jako serum i jako całonocną maseczkę. Jest to kosmetyk ręcznie robiony. Ma prosty naturalny skład. Został przebadany naukowo. Ma udowodnione działania na naszą skórę, a to bardzo duży atut.W badaniach wykazano, że istotny element mikrobiomu skóry człowieka probanty Staphylococcus epidermidis nie został ze skóry wyeliminowany. A badany kosmetyk działał ochronnie na mikrobiom skóry, poprzez eliminacje paciorkowców alfa-hemolizuj,acch i Bacillus spp. Tym samym kosmek przywraca mikroflorę skóry i zwiększa bioróżnorodność skóry. Mikrobiom skóry to inaczej - flora skóry.

  

oleożel, opiniaOleożel, Whiteflowers to jeden kosmetyk, wiele możliwości

Oleożel jest przeznaczony do każdego typu skóry, od suchej dojrzałej i wrażliwej skóry, (gdzie otrzymamy turbo nawilżenie, wygładzenie jak i zmiękczenie skóry), po cerę mieszaną i problematyczną, gdzie z czasem będzie można cieszyć się mniejszą ilością niedoskonałości i odbudową mikrobiomu.  Skład został przebadany dermatologicznie. jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.  Oleożel to produkt rzemieślniczy, ręcznie robiony ze świeżych, surowych (zimnotłoczonych) i ekologicznych składników. jak: tłoczone na zimno nasiona kwiatów wiesiołka, które są bogate w silnie regenerujący kwas GLA, ekstraktów z kwiatów mniszka i dziewanny, które mają właściwości odżywcze oraz kłaczę kurkum, dzikiej róży i moreli, które dostarczają silnie bioaktywną dawkę witamin i antyoksydanow, aby skóra mogła odzyskać pełnie blasku i sił witalnych. 


Oleożel to kosmetyk, który można stosować na trzy sposoby:

  1. mycie i demakijaż  -  w kontakcie z wodą zmienia się w mleczko, które głęboko oczyszcza skórę; 
  2. serum - intensywnie nawilża i regeneruje skórę twarzy, ale i ust i rąk, a także całego ciała;
  3. maseczka - po wieczornej pielęgnacji nakładamy grubszą warstwę i zostawiamy maseczkę na twarz  i usta na całą noc. W ten sposób maseczka wspaniale odbuduje nam mikrobiom na twarzy.Oleożel - Ręcznie robiony w małych partiach, bez konserwantów, sztucznych zapachów i barwników. 

Wypuszczany w małych partiachdzięki czemu kupując zawsze mamy świeży kosmetyk, dlatego tez nieznacznie może się różnić kolor i konsystencja, pomiędzy partiami produkcyjnymi. Co ciekawe w kosmetyku tym, dzięki dużej zawartości antyoksydantów, witaminy E i kurkumy nie zastosowano żadnych konserwantów, sztucznych zapachów czy barwników. Ważność olejożelu to aż 24 miesiące od daty produkcji i nie ma potrzeby, aby przechowywać go w lodówce. Wydaje mi się, że to chyba jedyny produkt kosmetyczny dostępny w drogerii, w którym nie ma konserwantów. 

Zaczyniając pisać niniejszą opinię, nie mogłam nie zwrócić uwagi na kolor tego kosmetyku, który swoim  wyglądem przypomina mi płynny miód. Jest w szklanej, dość ciężkiej butelce z recyklingu z pompką. Na bieżąco widać więc zużycie. Producent w swoim opisie informuje, że kosmetyk jest wydajny, ma wystarczyć na trzy miesiące regularnego stosowania i ja to potwierdzam. Kosmetyk jest bardzo wydajny. Jedna pompka spokojnie wystarczy na umycie twarzy. Oleożel swoją konsystencją przypomina płynny miód. Zapach ma stonowany, wyraźnie wyczuwam zapach kurkumy. Nie jest to nachalny zapach. Nie drażni nosa. Kosmetyk dobrze się rozsmarowuje na skórze, niczym mięciutkie masełko na ciepłej bułeczce.W kontakcie z wodą zmienia się mleczko, które myje skórę twarzy. Dogłębnie ją oczyszcza, nawilża i pozostawiając jedwabisty efekt po myciu. Skóra po myciu jest nie tylko dobrze oczyszczona, ale i na skórze pozostaje ochronna warstwa nawilżająca, niczym po użyciu dobrego kremu nawilżającego. Nie zauważyłam zatkania porów, a co za tym idzie wysypu niedoskonałości. Przeciwnie Oleożel łagodzi podrażnienia na skórze, regeneruje i zmniejsza widoczność zaskórników. 

Reasumując ten wpis, Kosmetyk Oleożel jest bardzo ciekawym kosmetykiem, który może zastąpić kilka innych. Bardzo lubię stosować go jako maseczkę. Nakładam go na wilgotną skórę i zostawiam albo na całą noc albo na kilka godzin. Zawsze skóra po takim zabiegu jest nawilżona i odżywiona i taka gładziutka. Jeżeli chodzi o dostępność to kosmetyk stacjonarnie kupicie w sieci drogerii Hebe. 


*wpis powstał we współpracy z marką i jest moją subiektywną opinią

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!