Pełny kurnik, tania, a dobra gra planszowa dla dzieci

    Czy tania gra planszowa powyżej 20-stu paru złotych może być dobra ? Tak, aby zainteresować dziecko?  zwłaszcza dziecko z adhd ? Oczywiście! Dzisiaj mam dla Was propozycje takiej własnie gry. To Pełny Kurnik. Gra dla dwóch do czerech osób, w którą mogą grać osoby od lat 6 do 99 i nie tylko. Młodsze dzieci też mogą grac w tę grę.Kupiłam ją jakiś czas temu przez internet. Sugerując się opiniami na forach dla rodziców. Początkowo byłam sceptycznie do niej nastawiona. Syn dostał ją jako jeden z kilku prezentów pod choinkę. I to własnie ta gra przypadła mu najbardziej do gustu. 

 
Zawartość opakowania to:


  • 56 tafelków z jajkami
  • 48 tafelków z kurczakami
  • 36 tafelków z kurami
  • 4 tafelki z kogutami
  • 4 karty graczy
  • 2 kostki do gry
  • instrukcja

 

Gra Pełen Kurnik, Fantastyczna zabawa dla całej rodziny

Gra jest bardzo prosta. Polega na  zbieraniu jajek, hodowli kurczaków i kur. Gracze muszą bronic się przed przebiegłym lisem, który czyha na kury. W tym celu potrzebują mieć koguta, gdy jego nie ma mogą stracić wszystko. Zwycięża ten z hodowców, który jako pierwszy ułoży na grzędach w swoim kurniku dziewic dorosłych kur. 

I to własnie taka prosta gra, z fajnymi zasadami sprawiła, że często po nią sięgamy. Syn mając na co dzień kłopoty z koncentracją uwagi, wszystko go nudzi i najlepiej siedziałby i grał na telefonie. Gra uczy logicznego myślenia, nie nudzi się tak szybko. A oto chodzi najbardziej. 

W tej chwili jest to nasza ulubiona planszówka. Polecamy!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!