5 rad, jak wybrać dobry plecak dla ucznia

     To jeszcze kilka tygodni i mamy koniec wakacji, zaczynamy nowy rok szkolny. Jedni się cieszą, drudzy mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba pomyśleć  nad wyprawką. A może i o nowym plecaku. Dobrze i mądrze wybrany plecak posłuży nam na lata. A oto tutaj chodzi, nikt nie lubi płacić za przedmioty, które zaraz się rozwalą. 


plecak-looz.jpg


Na początek dobra rada -  zawsze wybieraj z dzieckiem!

Ta złota zasada - wybieraj plecak z dzieckiem - koniecznie musi przymierzyć plecak! - To ono będzie go nosiło, poza aspektem wizualnym, marką itd, także liczy się funkcjonalność plecaka, ale i to czy ów plecak, nie będzie za duży i czy nie będzie za dużo odstawał od pleców, ale i także po bokach.

Dobry plecak dla ucznia - Jaki wybrać plecak ?  


  1. Lekki - wystarczy, że dziecko musi dźwigać do szkoły ciężkie książki i inne przybory, dlatego warto, aby plecak był lekki. Lekki plecak, nie obciąża kręgosłupa i stawów. A to bardzo ważne, gdy organizm dziecka rośnie, a tak to tylko krok do krzywego kręgosłupa.
  2. Funkcjonalny - kieszenie jak i zewnętrzny organizer pomagają rozłożyć ciężar i zachować porządek w wewnątrz plecaka. 
  3. ergonomiczny - budowa plecaka dopasowuje się do prawidłowych krzywizn kręgosłupa. i wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy. 
  4. wodoodporny - o już chyba podstawa każdego plecaka. Plecak powinien być wodoodporny. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że dziecko wraca w deszczu do domu, i wszystkie książki i zeszyty w plecaku mu przemokły. 
  5. Usztywniane plecy- to jest ważne, gdyż dzieci wracając do domu, lubią nosić przybory szkolne luzem, Wiadomo nigdy nie mają czasu. Dzwonek zadzwoni i trzeba spakować się pierwszy, na wyścigi. Co może skutkować np. iż rzucony luzem cyrkiel, może wbić się w plecy. Osobiście lata temu, miałam taki przypadek i to dawno nie będąc już w podstawówce.  

Dobry plecak dla ucznia - plecak premium 3-komorowy Looz 

Całkiem fajna propozycja, która łączy te wszystkie powyższe cechy idealnego plecaka to plecak premium looz. Kupicie go w sieciach sklep biedronka. Obecnie w sieci sklepów biedronka  możecie go dorwać za niecałe 100 złotych. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!