Sposób na pustą ścianę, drewniana mapa świata 3D, LosokaWood.com

    Kilka dni temu rozwaliła nam się szafa w małym pokoju  Nie pytajcie jakim cudem, ale nadmiar rzeczy swoje zrobił. I tak z dnia na dzień, zostaliśmy bez szafy, ale i z wolną przestrzenią do zabudowania. Nie chciałam już w tym miejscu żadnej szafy. Ostatnio nadmiar rzeczy mnie przytłacza. Tak się zastanawiałam, co by tutaj ładnego umieścić na tej ścianie, gdy przyszła propozycja współpracy z marką Losokawood. Zobaczyłam i przyjrzałam się ofercie i się zakochałam.  I tak mój wybór padł na drewnianą mapę świata. To był strzał w 10. Całość wyszła super, ale o tym poniżej,   

  

drewniana-mapa-świata.jpg

 Oferta marki Losokawood to w tej chwili kilkanaście wzorów i kolorów. My z bogatej oferty marki wybraliśmy wzór numer 1, który najbardziej pasuje nam do naszego wnętrza. Wybraliśmy opcje z zaznaczonymi granicami państw,  a także nazw państw, stolic i Stanów USA. Dodatkowo dobraliśmy nazw oceanów i Antarktydę. Taka ciekawostka, z nowości sklepu możecie sobie kupić np. mini drewnianą mapę świata na lodówkę lub drewniana mapę Polski 2D. 

Do montażu drewnianej mapy nie potrzebujemy żadnych własnych narzędzi. Wszystko zostało dołączone przez firmę. Pomyślano o wszystkim. I tak w zestawie jest: 

  • papierowy szablon mapa
  • drewniane wyspy
  • taśma malarska
  • cienka taśma dwustronna
  • nożyk kanclerski ( albo do tapet jak kto woli)
  • metr krawiecki
  • dodatki - żaglówki, samoloty i urocze delfinki w różnych wymiarach
  • róża wiatrów (kompas) z kierunkami świata ( west, east, north, south) 
  • 10 sztuk czerwonych pinezek w różnych rozmiarach

  

Losokawood - Montaż mapy na ścianie

Powiem szczerze, że gdy przyszła do mnie przesyłka z mapą i gdy rozpakowaliśmy zawartość, byłam lekko przerażona. jak my sobie z nią poradzimy. Jednak moje obawy okazały niepotrzebne, a de facto sposób montażu okazał się banalny. Szablon wystarczy rozłożyć na ścianie i przykleić za pomocą taśmy malarskiej. A później na spokojnie dopasowywać drewniane elementy. Montaż zajął nam jedno popołudnie, nieźle się przy tym bawiąc. Przypominając sobie przy okazji po latach, co pamiętamy z lekcji geografii. A nasz syn mógł  zobaczyć jak wyglądają kontynenty. To będzie dla niego codzienna ściąga z geografii. Na pewno wykorzysta swoją wiedzę w szkole. O drewnianej mapie świata - kilka słów technicznych 

Mapa drewniana świata jest oryginalnym elementem każdego wnętrza, zarówno tego domowego, jak i biurowego. Wyprodukowano ją w całości w Polsce. Nie jest mapą polityczną w skali 1:1, dlatego kilka wysp zostało pominiętych. A to z prostego powodu, są one za malutkie, aby je umieścić na mapie w tej skali, jaka jest zrobiona mapa. Jednak do zestawu, dołączono, kilka dodatkowych małych wysp, które nie są zaznaczone na szablonie. Poszczególne elementy mapy wykonane są z wysokiej jakości  drewna z brzozy. Drewno zostało zaimpregnowane za pomocą impregnatu na bazie wody. Co znaczy, że jest bezpieczna i bezwonna. 

Mapę cechuje staranność wykonania. Jest wykonana bardzo precyzyjnie i z pewnością włożono w pracę dużo serca. Marka nie zaleca montażu map nad źródłem ciepła, jak kaloryfer, czy w kierunku gorącego powierza z klimatyzacji. Mapa nie jest jednorazową ozdobą. Gdy zechcemy odświeżyć mieszkanie i pomalować ściany. Można mapę ściągnąć za pomocą suszarki. A później ponownie przykleić. Kolor na żywo może się różnić ze względu na różne rodzaje  posiadanego sprzętu. A w grę wchodzą tutaj różne ustawienia monitorów  chociaż mój wybrany kolor wygląda tak samo jak na zdjęciach na stronie. 


Moja opinia 

Drewniana mapa świata, tak jak już pisałam powyżej to niebanalna i ciekawa ozdoba. To także fajny pomysł na prezent na nowe mieszkanie, czy nawet na ślub. Sprawia, że mapa jest niebanalnym ozdobą każdego salonu. Na pewno przyciąga oko. Jeżeli zastanawiacie, co by tutaj ładnego umieścić na ścianie to polecam taką mapę. Jest ona dostępna w 20-stu wersjach kolorystycznych oraz w kilku rozmiarach zaczynając od 90x56 na 256 x 160 kończąc. Taka ozdoba będzie super wyglądać na ścianie, w dużym salonie, jak i na ścianie w dziecięcym pokoju, czy nawet w kuchni. Właściwie to tylko wyobraźnia nas ogranicza, gdzie by tutaj ją umieścić.  

 

* post powstał we współpracy z marką losokawood i jest moją subiektywną opinią. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!