Bądź eko z przyborami LOOZZ eco!

Jak najprościej trafić do dzieci i młodzieży z przesłaniem ekologicznym ?  Wydać serię przyborów szkolnych z chwytliwymi hasłami ekologicznymi. Taką właśnie serie wydała marka Loozz. Na zeszytach  i przyborach szkolnych znajdziecie hasła nawiązujące do ochrony środowiska oraz bardzo ładną grafikę, nawiązującą do nurtu ekologicznego. Oczywiście jak na serię wydaną w nurcie ekologicznym, została ona wykonana z materiałów z recyklingu lub nie została chemicznie wybielona. Wszystko dla dobra środowiska, którego ochrona powinna być naszym priorytetem. Bądź eko z przyborami LOOZZ eco! 

There is no planet B - nie ma planety B
Do something green today - Zrob dzisiaj coś dla środowiska 


Poza chwytliwymi ekologicznymi hasłami linia LOOZZ eko została wykonana z recyklingu. Teczka została wykonana z niebielonej chemicznie tekstury, co w praktyce oznacza, że po zdjęciu gumki, teczka nadaje się w całości na makulaturę. Zeszyty i bruliony zostały wykonane z papieru z recyklingu. Natomiast do produkcji długopisów wykorzystano przetworzoną słomę i papier pakowy pochodzący z recyklingu. Z kolei do produkcji ołówków wykorzystano papier pakowy pochodzący z recyklingu. Wszystko w myśl zasady zero weste. 

Jeżeli chodzi o zeszyty z serii Looz Eco to, pomimo że zostały one wykonane z papieru z recyklingu, to kartki są grube, dobrze się po nich pisze. Długopis nie przebija na drugą stronę. Oczywiście jak na zeszyt wykonany z recyklingu, kartki nie będą śnieżnobiałe, ale dla mnie to żaden problem. 

 Kolekcje przyborów i zeszytów szkolnych kupicie w sklepach sieci Biedronka. 


Jak Wam się podoba ta kolekcja ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!