Jak zrobić mydło w piance dla dzieci ?

Dzisiaj wpis z cyklu jak w łatwy sposób zrobić mydło w piance?  W dobie szalejącego Koronowirusa trzeba nauczyć dzieci myć rączki. To bardzo ważne. Mój syn uwielbia myć rączki. Momentami, aż za bardzo. Nie tak dawno kupiłam mu specjalnie antybakteryjne mydło w płynie, dedykowane tylko dla dzieci. Jednak dzieci, jak to dzieci, ile widzą mydła tyle by go zużyły.  Myjąc po raz kolejny czyste rączki. W takim tempie każde mydło wykończyłby w ciągu jednego dnia. Dlatego postanowiłam rozrobić trochę mydło. I tak wpadłam na pomysł zrobienia mydła w piance. Akurat dobrze się złożyło, bo mydło z Hippa w piance miałam na wykończeniu. Opakowanie po tym mydle wykorzystałam ponownie robiąc własną mieszankę.

przepis-na-mydło-w-piance-proporcje-składniki

 Jak zrobić mydło w piance ? 


jak-łatwo-zrobić-mydło-w-pianie

Do zrobienia własnego mydła w pianie potrzebujemy tylko trzech składników: 
  1. dowolne mydło w płynie
  2. zimnej woda z kranu
  3. zużyte opakowanie po dowolnym mydle w piance lub po innym kosmetyku myjącym


Dokładna proporcja to:

  • 12 pompek mydła w płynie - ja dałam 12 pompek antybakteryjnego mydła dla dzieci marki Yope
  • 250 ml zimnej wody (wody może być mniej lub więcej w zależności, jakie macie opakowanie).
Wykonanie: 

Mydło wlałam do opakowania po mydle w piance i dodałam 250 ml zimnej wody. Wstrząsnęłam opakowaniem i już mydło w piance jest gotowe. Takim mydłem moje dziecko może się chlapać przez cały dzień. Taka pianka to niezła atrakcja dla dzieci. Spodoba się chyba każdemu dziecku i temu małemu i temu większemu. Starczy na długo, a jak braknie w każdej chwili można zrobić nowe :D
Z jednego opakowania mydła w płynie można spokojnie można zrobić nawet  kilkanaście butelek. Wychodzi po kilka złotych za opakowanie. Groszowe sprawy w porównaniu z kupnym mydłem.

Co do konsystencji, jaką uzyskałam rozrabiając mydło w proporcji, którą opisałam powyżej to nie różni się ono od tej sklepowej. Pomimo, że użyłam do mieszanki innego mydła dla dzieci. Do zrobienia mydła w piance możecie także użyć opakowań po piance do mycia twarzy. Wtedy ilość wody i mydła należy dostosować do wielkości opakowania.  Oczywiście w ten sposób można zrobić także mydło dla dorosłych. Wybierając dowolne mydło, uzupełniając wodą :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!