Jak zrobić mydło w piance dla dzieci ?

Dzisiaj wpis z cyklu jak w łatwy sposób zrobić mydło w piance?  W dobie szalejącego Koronowirusa trzeba nauczyć dzieci myć rączki.To bardzo ważne. Mój syn uwielbia myć rączki. Momentami, aż za bardzo. Nie tak dawno kupiłam mu specjalnie antybakteryjne mydło w płynie, dedykowane tylko dla dzieci. Jednak dzieci, jak to dzieci, ile widzą mydła tyle by go zużyły.  Myjąc po raz kolejny czyste rączki. W takim tempie każde mydło wykończyłby w ciągu jednego dnia. Dlatego postanowiłam rozrobić trochę mydło. I tak wpadłam na pomysł zrobienia mydła w piance. Akurat dobrze się złożyło, bo mydło z Hippa w piance miałam na wykończeniu. Opakowanie po tym mydle wykorzystałam ponownie robiąc własną mieszankę.

przepis-na-mydło-w-piance

 Jak zrobić mydło w piance ? 
Do zrobienia potrzebujemy tylko trzech rzeczy: mydła w płynie, zimnej wody i opakowania dowolnego mydła w piance. Dokładna proporcja to:

  • 12 pompek mydła w płynie - ja dałam 12 pompek antybakteryjnego mydła dla dzieci marki Yope
  • 250 ml zimnej wody


Mydło wlałam do opakowania po mydle w piance. Do tego wlałam 250 ml zimnej wody. Wstrząsnęłam opakowaniem i już mydło w piance jest gotowe. Takim mydłem moje dziecko może się chlapać przez cały dzień. Starczy na długo, a jak braknie w każdej chwili mogę zrobić nowe :D
Z jednego opakowania mydła w płynie można spokojnie zrobić kilkanaście butelek.Wychodzi po kilka złotych za opakowanie. Groszowe sprawy w porównaniu z kupnym mydłem.

Co do konsystencji, jaką uzyskałam rozrabiając mydło w proporcji powyżej to nie różni się ono od tej sklepowej. Pomimo, że użyłam do mieszanki innego mydła dla dzieci. Taka pianka to niezła atrakcja dla dzieci. Spodoba się chyba każdemu dziecku i temu małemu i temu większemu.

Do zrobienia mydła w piance możecie także użyć opakowań po piance do mycia twarzy. Wtedy ilość wody i mydła należy dostosować do wielkości opakowania.  Oczywiście w ten sposób można zrobić także mydło dla dorosłych. Wybierając dowolne mydło, uzupełniając wodą :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!