Swederm, Intimate Mousse, delikatna pianka do higieny intymnej

Pianka do higieny intymnej bardzo mnie zaciekawiła odkąd po raz pierwszy dowiedziałam się, że taki produkt w ogóle istnieje na rynku. Od lat używałam tylko płynów do higieny intymnej.  Gdy takowa pianka trafiła w moje ręce od razu musiałam ją otworzyć i zacząć używać.  

delikatna-pianka-do-higieny-intymnej-opinia Swederm, Intimate Mousse, Pianka do higieny intymnej 

 

Miejsca intymne to delikatny obszar o pH o nieco bardziej kwaśnym niż reszta ciała. Ta kwasowość to naturalna bariera chroniąca śluzówkę przed infekcjami, dlatego tak niezwykle ważne jest aby zadbać o jej utrzymanie. Kosmetyki myjące jak mydła czy żele pod prysznic mają odczyn zasadowy, co zaburza naturalne pH miejsc intymnych. Co w konsekwencji może powodować przesuszenie, z czasem do rozwoju niekorzystnych bakterii, powstawania podrażnień, alergii czy upławów. Dlatego stosowanie kosmetyku dedykowanego do higieny intymnej, będzie sprzyjał do utrzymania pH i zdrowej flory delikatnych okolic intymnych.


 

Pianka intimate mousse ma w składzie 97% składników pochodzenia naturalnego. W tym takie składniki aktywne:  kwas mlekowy (LACTIC ACID), mleczan sodu (SODIUM LACTATE) i betaina, która utrzymuje optymalny poziom nawilżenia.

Kosmetyk myjący wspiera naturalną mikroflorę okolic intymnych i jest zgodny z ich fizjologicznym pH. Jest bardzo delikatna, delikatne myje, nie podrażnia skóry i błon śluzowych. Obecny w formule panteon działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Kosmetyk jest perfumowany. 

Zastanawiałam się czy pianki nie będzie się pobierało za dużo na dłoń ? Czy nada się także do mycia twarzy ? 

Różnica pomiędzy zwykłą pianką do mycia twarzy, czy rąk, a tą do higieny intymnej jest taka, iż ta do higieny intymnej nie jest tak mocno napompowana. Nawet gdy pobierzemy jej za dużo to i tak  bez problemu ją wypłuczemy, nie będzie się pieniła bez końca.  Sam kosmetyk jest perfumowany. Pachnie bardzo ładnie, kojarzy mi się z zapachem ekskluzywnego gabinetu. Pianka doskonale odświeża, usuwa brzydki zapach. Nie przesusza, ani nie podrażnia. Jest bardzo delikatna i przyjemna w używaniu. Sprawdzi się nawet przy mocnych podrażnieniach. 

Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła czy pianka do higieny intymnej będzie się nadawała do mycia twarzy ? według mnie owszem pianka do higieny intymnej można umyć buzię, Jednak gdy mamy na sobie makijaż to już tak dobrze nam nie pójdzie. Pianka nie zmyje nam makijażu. 


Używacie pianek do higieny intymnej ? A może używacie tylko płynów do higieny intymnej? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!