Drogerie DM już niedługo w Polsce, poteżna konkurencja dla Rossmanna

Miłośniczki i miłośnicy kosmetyków Balea mają teraz powód do radości. Sieć sklepów DM wchodzi do Polski. Nie trzeba będzie teraz jeździć na zakupy do Niemiec czy na Słowacje, aby kupić kosmetyki tej marki. Ja szczególnie cieszę się z tego obrotu spraw, gdyż w końcu będę mogła kupić sobie w normalnej cenie kalendarz adwentowy Balea.  Mam tylko nadzieje, że sklepy Dm  nie będą tak daleko. Na początek powstanie około 15 placówek. Co znaczy, że niedługo pojawią się oferty pracy w tej sieci.    
Drogeria DM już niedługo w Polsce, potężna konkurencja dla Rossmanna 


W Niemczech sieć "Dm-drogerie markt" to największa konkurencja dla Rossmanna. W swoim sektorze przemysłowym dm-drogerie markt jest największym sprzedawcą detalicznym w Niemczech pod względem przychodów. W sklepach sieci Dm podobnie jak w konkurencji kupicie kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała, kolorówkę, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły medyczne i zdrową żywność.  W Polsce na początek ma powstać 12-15 placówek. A główna siedziba ma być we Wrocławiu. Znając życie ta liczba szybko się rozrośnie. 
Z racji tego że Dm jest dużą konkurencją dla Rosmanna to my jako klienci możemy spodziewać się fajnych promocji. Przynajmniej mam taką nadzieje. Jednej i drugiej stronie będzie zależało na tym, aby klient przyszedł właśnie do nich. Teraz bywa różnie z tą promocją. Niby jest promocja, a jakby jej nie było. Pewnie spotkaliście się z porównaniami oferty polskiej i niemieckiej drogerii Rossmann. Okazuje się, że nasi sąsiedni pomimo, że zarabiają w euro i mają wyższe koszty życia to ceny są tam niższe. Poniekąd jest to tłumaczone innymi dostawcami, inna polityką cenową. Ma to przedłożenie na ceny, bo towar jest kupowany od innych dostawców. Jednak jest jeszcze coś czego nigdy nie zrozumiem, a mianowicie tłumaczenia, że klient w Niemczech oczekuje stale niskich cen. To tak jakby w Polsce klient chciał tylko przepłacać... 

 *grafika pochodzi z oficjalnej strony dm 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!