Vanish, Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze, ekologiczna kampania

Kampania Vanish "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" to akcja, która ma na celu uświadamiać konsumentów o odpowiedzialnym podejściu do mody. Od kilku tygodni w reklamach w telewizji można usłyszeć, że do wyprodukowania jednego zwykłego t-shirt potrzeba aż 2500 litrów wody. Taka ilość jest potrzebna do wyprodukowania włókna bawełny, z którego szyty jest później owy T-Shirt. Nie wiem czy wiecie, ale tyle wody potrafi zaspokoić pragnienie 1 osoby aż przez trzy lata. A ile takich T-shirtów mamy w swoich szafach ? Jak duża jest nasza garderoba ?  Często ślepo gonimy za modą. Kupujemy, zakładamy i wyrzucamy. Zamiast kupić ubrać i dać drugie życie ubraniom. Warto dbać o swoje ubrania, kupować takie wykonane z dobrych materiałów, warto czytać metki, jak prać swoje ubrania. Dzięki temu możemy swoje ubrania nosić dłużej.
 


  

Vanish, Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze, ekologiczna kampania
Od kilkunastu lat używam Vanish. Najpierw używałam tej wersji  w proszku, a później gdy na rynku pojawił się ten w płynie, zaczęłam używać tego drugiego. Vanish doskonale pomaga usuwać plamy, zapobiega farbowaniu, zwalcza nieprzyjemne zapachy i zapewnia higieniczną czystość. Stosując Vanish przedłużamy życie naszych ubrań, a tym samym dbamy o środowisko. 

80% mojej szafy to ubrania z drugiej ręki, rzadko kupuje nowe ubrania. Nie mam potrzeby gonitwy za modą. Wybieram ubrania wykonane z dobrych tkanin. Tak aby starczyły na dłużej. Gdy idę do ciucholandu zawsze wybieram te dni kiedy jest przecena. Zdziwilibyście, ile fajnych ciuchów można wtedy jeszcze znaleźć. Może nie są tak popularne, jak Nike, czy Adidas ( choć i te się zdarzają). Grzebiąc na wyprzedażach znalazłam sporo bluzek z jedwabiu, bluzkę MaxMara czy swetry wykonane z wysokiej jakości wełny kaszmiru. ( Na te ostatnie najlepiej polować na dziale męskim). Upolowane ciuchy przynoszę do domu. Sprawdzam metki, piorę w odpowiedniej temperaturze. Czasami, gdy trzeba robię to ręcznie. Dzięki czemu często moje ubrania wyglądają jak nowe. 

Myślę, że warto przyjrzeć się swojej szafie i stworzyć niebanalne stylizacje z tego co już mamy. Znam osoby, które nie wiedzą co dokładnie mają w szafie i zdarza się im kupić niektóre ubrania podwójnie, ba a nawet potrójnie. Ślepa gonitwa za modą nigdy nie jest dobra. 

Wspólnymi siłami możemy więcej. Pamiętajcie, że zaczynając od małych kroków, możemy stworzyć wspaniałe zmiany.
 A Ty jak dbasz o swoje ubrania ? 
  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!