Wibo bibułki matujące

Bibułki matujące to moje niezbędne akcesorium w torebce. Noszę je codziennie ze sobą w torebce. Kupuje je zawsze na zapas w promocji -55% w Rossmannie. Do tej pory kupiłam już kilkanaście sztuk. Tyle samo zużyłam. Myślę, że to już dobra pora, aby podzielić z Wami opinią na temat tych bibułek.


absorbing-oil-sheets-stay-matte-formulaWibo absorbing oil sheets stay matte formula, czyli bibułki matujące


Opakowanie to mały kartonik, a w nim 40 sztuk cieniutkich bibułek matujących. Bibułki są koloru różowego. bibułki matujące śluzą do ściągnięcia nadmiaru sebum (łoju) z twarzy. Sposób użycia jest banalnie prosty. Wystarczy przyłożyć do świecącej się części twarzy, na moment mocno przycisnąć i gotowe. Należy pamiętać, aby nie pocierać skóry, bo można sobie uszkodzić makijaż. A to jest ostatnia rzecz, którą chcemy zrobić. Dopiero, gdy oczyścimy skórę z nadmiaru sebum można przypudrować twarz pudrem.


wibo-matujące-bibułki


Zanim odkryłam bibułki matujące to aby pozbyć się znienawidzonego sebum nakładałam kolejne warstwy pudru matującego, albo o zgrozo nakładałam kolejne warstwy podkładu... Za to ostatnio to mi wstyd. Ale wtedy wydawało mi się to co robię za prawidłowe...  Później ktoś mi powiedział, że nadmiar sebum można ściągnąć za pomocą rozwarstwionej chusteczki higienicznej. Sposób działał, ale często był dość uciążliwy. Ponoć można jeszcze nadmiar sebum ściągać za pomocą papieru śniadaniowego. Nie wiem, jak to działa, bo nie próbowałam tego sposobu na sobie.
Jakiś czas później dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak bibułki matujące. Bibułkami można w łatwy i szybki sposób pozbyć się nadmiaru sebum. Odkąd użyłam je pierwszy raz, to przepadłam i używam cały czas. Szybko i dyskretnie pozbędę się nadmiaru sebum z twarzy.  Jako posiadaczka najbardziej znienawidzonego typu cery, a mianowicie cery tłustej, bibułki matującej to mój niezbędnik w kosmetyczce. U mnie nie wiele trzeba, aby zacząć się świecić.


Jak używać bibułek matujących ? 


Aby usunąć nadmiar sebum wystarczy, że przyłożę bibułkę matującą do twarzy, odbije nadmiar sebum i już. Odbijanie nadmiaru sebum nie uszkadza makijażu. Chyba, że zdarzy się nam złej jakości podkład. Ja testowałam całe mnóstwo podkładów i tych z wysokiej póki cenowej, jak i tych tanich drogeryjnych. Nie zdarzyło mi się ani razu, aby mi się uszkodził podkład po użyciu bibułki matującej.


40szt-wibo-bibułki-matujące


Na jeden raz zużywam jedną, góra dwie bibułki. Zwykle jednak jedna bibułka mi w zupełności wystarczy.Odbijam nadmiar sebum z jednej i drugiej strony. Jedna bibułka ma wymiar ok 9 cm/ 8 cm Jest mała i poręczna. Szybko usunę nią nadmiar sebum,    Bibułki matujące są idealne dla cery tłustej i mieszanej,

Bibułki Wibo kupicie oczywiście w Rossmannie, ale i w drogeriach internetowych.

Znacie? Używacie bibułki matujące ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!