5 Blogmass, Za co kocham Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to moje ulubione święta. Magiczny okres oczekiwania, otwieranie kalendarzy adwentowych. Pięknie przystrojone domy i ulice. Dodatkowo nikt nie leje wodą, tak jak na Wielkanoc. 


1. Świąteczny wystrój domu- światełka kolorowe albo białe. Jak kto woli. Ja od kilku lat mam białe. W tym roku moja choinka jest ubrana na biało- bladoróżowo. Zrezygnowałam z łańcuchów. Za dużo tego wszystkiego. Zwłaszcza, że moja choinka jest mniejsza,  bo stoi na drewnianym pniu. W ten sposób mogę mieć wysoka choinkę, która zajmuje mniej miejsca. 

2. Pierniczki własnoręcznie pieczone, a potem ozdabianie - jedna blacha to za mało. U nas pierniczki idą jak woda. 

3. Ciepła i rodzinna atmosfera - wiem nie każdy może sobie na to pozwolić. W tym roku nasze święta nie będą takie jak zawsze... ale mam nadzieje ze u was będzie lepiej. 

4. Prezenty dla najbliższych - uwielbiam dawać prezenty :) 

5. Lenistwo :) - No może poza wigilią 😅

6. Serniczek - własnoręcznie pieczony, z lukrem cytrynowym. Taki najbardziej smakuje mi w grudniu. 

7. Kolorowe skarpetki i sweterki z motywem świątecznym - uwielbiam. Może dlatego, że jak byłam mała to ich u nas nie było. 

8. Śnieg w Boże Narodzenie - Jak byłam mała to było coś normalnego, że pada śnieg i jest biało. Teraz śnieg to rarytas i aby go zobaczyć często trzeba pojechać w góry. Oby w tym roku nasze święta były białe. 

9. Wigilia- tradycyjne, bez szaleństw. Poza karpiem. Nie lubię, bo są ości. U mnie w domu nigdy się karpia nie jadło. Pamietam ze w pewnym momencie moja mana kupowała paluszki rybnej. Byłam zachwycona :)

10. Kevin - jak święta to i Kevin. Nie ma świat bez Kevina i tu się zgadzam 😅🎄 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!