Pomysł na prezent dla całej rodziny, Baśnie, Hansa Christiana Andersena, 8 Blogmass

Baśnie Hansa Christiana Andersena to niewątpliwe jedne z najbardziej ulubionych lektur mojego dzieciństwa. Pamiętam, jak byłam mała i z wypiekami na twarzy czytałam dziewczynkę zapałkami. Baśnie Hansa Christiana Andersena to  klasyka literatury, jedna z tych książek, której papierowe wydanie powinno być w każdym domu.  


 Pomysł na prezent dla całej rodziny, Baśnie, Hansa Christiana AndersenaNiezwykła wyobraźnia, ogromna wrażliwość i przenikliwość, z jaką tworzył swoje opowieści, pozwoliła Andersenowi na zdobycie popularności, która w tamtych czasach wydawała się wręcz niemożliwa. Dziś z jego nazwiskiem może konkurować co najwyżej Szekspir. Jednak gdy chodzi o znajomość tekstów, Andersen zdecydowanie wygrywa – każde dziecko, a zatem i każdy dorosły, jest w stanie wymienić co najmniej kilka tytułów jego utworów.

 

Odkryj na nowo najpiękniejsze baśnie świata. Przenieś się do lodowego pałacu Królowej Śniegu, pofruń z dzikimi łabędziami i załóż kalosze szczęścia. Daj się porwać opowieściom najwybitniejszego baśniopisarza wszech czasów.

 

Wyjątkowe wydanie z oryginalnymi ilustracjami Hansa Tegnera, Lorenza Frølicha i Vilhelma Pedersena – duńskich rysowników, których dzieła ozdabiały baśnie Andersena wydawane w XIX wieku.

Tak piękne Baśnie wydało wydawnictwo Dragon. Piękna twarda oprawa, format A4. Czcionka, przy której nie męczy się wzrok, na dodatek strony książki zostały okraszone pięknymi oryginalnymi ilustracjami duńskich rysowników z XIX wieku. Baśnie w książce są w całości. Nie tak jak w innych,  wydaniach, w wersji skróconej, lub napisane na podstawie baśni. 

  

  Książkę możecie kupić tylko i wyłącznie na specjalnej stronie wydawnictwa dragon
 https://www.fabulo.com.pl/ksiazki/dla-dzieci/dla-dzieci-bajki-i-basnie/7269,basnie-andersena-piekne-wydanie


 

Taka książka to fajny pomysł na prezent dla całej rodziny 🎄🎁 jak Wam się podoba? Znacie baśnie Andersena ?


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!