Koszulka prostująca plecy , eplecy

Koszulka prostująca plecy, wiem to brzmi intrygująco. Już tłumacze o co chodzi. Koszulka prostująca kręgosłup to wyrób medyczny. Koszulka powstała z myślą, aby przynieś ulgę osobom, które zmagają się z bólem pleców wynikającym z nieprawidłowej postawy.  Z koszulką prostującą plecy garbienie to ma być przeszłość. 

alternatywa-dla-pajączka

 

Koszulka prostująca plecy, eplecy.plJak działa koszulka prostująca plecy? 


Koszulka działa dzięki oporze materiałów, który wraz z odpowiednią konstrukcją wymusza wyprostowanie się, rozciąganie ramion i ściąganie łopatek do tyłu oraz wypięcie klatki piersiowej, aby przywrócić fizjologiczne ustawienie kręgosłupa. i uzyskać lepszą postawę podczas codziennych czynności np. ma koszulka ma przynieś ulgę podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.  Przy pracy na siedząco przed komputerem. 

Koszulka prostująca koryguje ustawienia kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej (przód-tył). Wspomaga wypracowanie nawyku dbania o postawę. Działa profilaktycznie zapobiegając garbieniu się i trwałym zmianom chorobowym spowodowanym niewłaściwą postawą. Koszulka prostująca łagodzi również odczuwalne skutki już nabytych schorzeń wynikających z nieprawidłowej postawy takich jak:

  • odstające łopatki
  • pogłębiana kifoza piersiowa
  • wklęsła klatka piersiowa ( kurza lub szewska) 

Poprzez wymuszenie poprawnego ustawienia klatki piersiowej poprawia ustawienie głowy, co odciąża szyje ( kręgosłup szyjny) wprowadzając ją w pozycje neutralną - anatomiczną dla kręgosłupa. 

Koszulka prostująca plecy jest dostępna w trzech modelach:

  • dziecięcym (od  120 - 158 cm),
  • damskim (od xxs-xxl)
  • męskim (s- 4xl) 

 

Co to znaczy wyrób medyczny ? 

Wyrób medyczny. wg definicji Urzędu rejestracji leczniczych, wyrobów medycznych i produktów medycznych to  narzędzie, przyrząd, urządzenie, oprogramowanie, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, w tym z oprogramowaniem przeznaczonym przez jego wytwórcę do używania specjalnie w celach diagnostycznych lub terapeutycznych i niezbędnym do jego właściwego stosowania. 

Jak poprawnie dobrać koszulkę prostującą? 

Przede wszystkim należy dokładnie się wymierzyć. To bardzo ważne, inaczej koszulka nie będzie spełniała swoich funkcji. Aby dobrze dobrać rozmiar koszulki, należy zapoznać się z tabelą rozmiaru na stronie producenta.  


 Nie należę do szczupłych osób. Przez leczenie sterydami zmagam się z otyłością. Co ma tez wpływ na mój kręgosłup. Teraz mam w biuście około 120 cm. Po dokładnym wymierzeniu się dostałam koszulkę w rozmiarze 2xl.  Rozmiar ten jest idealny dla mnie. Koszulka dobrze przylega do mojego ciała. Zarówno przymierzana w staniku, jak i  bez. Przylega do mnie niczym druga skóra. Materiał z którego jest zrobiona koszulka jest gesty. Nie jest to jakiś chiński T Shirt, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Zwykle jest tal cieniutki, tak że widać wszystkie nitki. Koszulka prostująca to jakość premium. Sama koszulka ładnie dopasowuje się do sylwetki. Jest czarna. Ma fajny i modny dekolt w serek. Idealnie nada się jako koszulka Basic do biura, pod żakiet. 

Co do właściwości prostującej plecy to po założeniu wyraźnie czuć opór materiału na plecach. Jest to zwłaszcza wyczuwalne, gdy siedzę przy komputerze czy przy laptopie i próbuje się zgarbić, od razu czuje opór materiału, który daje mi znak, że muszę się wyprostować. Można więc powiedzieć, że koszulka wyrabia nawyk nie garbienia się. Teraz bez problemu mogę wysiedzieć kilka godzin nie tylko przy komputerze, ale i wtedy gdy oglądam telewizor czy siedzę i robię coś na drutach albo czytam książkę. 

  

Producenci sugerują, aby koszulkę nosić przez 15 minut dzienni. Ja zrobiłam dłuższy test. Nosiłam tą koszulkę i przez te 15 minut. Jak i przez praktycznie cały dzień. Nie czułam żadnego dyskomfortu. Odkąd nosze tą koszulkę to nie pamiętam kiedy ostatnio brałam jakąś tabletkę przeciwbólową, bo rozbolał mnie kręgosłup. 

Koszulka prostująca plecy to wygodna alternatywa dla słynnego korektora postawy jakim jest pajączek na plecy. Na pewno jest bardziej wygodniejsza i komfortowa, gdyż nie piszczy. Piszczenie jest irytujące, a w niektórej pracy jest wręcz niedopuszczalne. Koszulka prostująca plecy ma fajny fason, dyskretne logo. Można ją z powodzeniem nosić do pracy solo czy pod jakiś żakiet czy sweter. 

Przeciwskazania: 

- Skolioza. 

Mam dla Was kod rabatowy na koszulkę prostującą plecy na hasło granivera10 dostaniecie 10% rabatu na stronie  eplecy.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!