7 Blogmass, Świąteczne książeczki dla dzieci, Niezbędnik świąteczny, Rysowanie krok po kroku

Grudzień to dla wielu najwspanialszy czas w roku. Przez wielu jest bardzo wyczekiwany i magiczny. Grudzień zwiastuje święta Bożego Narodzenia i rychły koniec roku.  Zwłaszcza jest wyczekiwany przez dzieci. To one często pytają i wypatrują Św. Mikołaja. Z pewnością w oczekiwaniu na grudzień i Mikołaja mają filmy i bajki ze świętym Mikołajem. Warto umilić dzieciom ten czas oczekiwania i zafundować im fajne kolorowe książeczki, które swoją tematyką nawiązują do świąt, jak np. Niezbędnik świąteczny i Rysowanie krok po kroku, wydawnictwa Wilga. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym na pewno sprawi, że czas oczekiwania na Boże Narodzenie będzie jeszcze bardziej magiczny.  
 

Świąteczne książeczki dla dzieci, Niezbędnik świąteczny, Rysowanie krok po kroku 
  • Niezbędnik świąteczny

Książka jest pięknie wydana. W środku znajdziecie mnóstwo kolorowych obrazków, które zachęcą dzieci do częstego oglądania i przeglądania. A oto przecież w książeczkach dla dzieci chodzi najbardziej. Książka jest napisana  prostym i zrozumiałym językiem dla dzieci, także tych małych. Książka podzielona jest na trzy obszary tematyczne - opowiadania, ciekawostki i zrób to sam. W książeczce następuje one po sobie naprzemiennie i łączą się w jednej tematyce. Opowiadanie, Ciekawostki i DIY, czyli Zrób to sam. W ostatniej części Zrób to Sam znajdziemy np. instrukcje, jak wykonać chatkę z piernika, albo fajny pomysł na to, jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci. Wykonany z metodą Zero Weste, a wystarczą do niego rolki papieru toaletowego i nasza wyobraźnia. Sama w ubiegłym roku zrobiłam kalendarz adwentowy dla syna z różnymi drobnostkami, wiem jaka to frajda dla dziecka..  

 
Książka Niezbędnik świąteczny jest fajnym sposobem na przygotowanie się do świąt. Opowiadania i ciekawostki przybliżą nam tematykę świątecznych tradycji i obyczajów. O części z tych tradycji i obyczajów słyszałam, a o części już zapomniałam, a o innych przeczytałam pierwszy raz. A rozdziały z serii zrób to sam, to gotowe pomysły na wspólne spędzenia czasu z dzieckiem przy zajęciach plastycznych lub w kuchni.


  •  Rysowanie krok po kroku 

 

Schowaj telefon, koniec grania! Nadchodzi nauka Rysowania! To najlepszy opis tej książeczki do nauki rysowania. Znajdziecie tutaj instrukcje, jak krok po kroku rysować obrazki, które wprowadzają nas w świąteczny i zimowy nastrój! Nauka rysowania zajmę. Twoje dziecko na dłużej.

  Co nauczymy się rysować krok po kroku ? Mikołaja, Panią Mikołajową, pingwina, elfa czy pierniczkowego ludzika, niedźwiedzia polarnego, dziadka do orzechów czy konika na bieguna. I wiele innych. Nauka Rysowania jest w różnych stopniach trudności od całkiem łatwych, po te trudniejsze. A na samym końcu znajduje się kalendarz adwentowy do pokolorowania, tak aby dobrze przygotować się do świąt. i poczuć magię świąt. Pamiętajcie, że w kalendarzu adwentowym koloruje się tylko jeden obrazek dziennie. 

Nauka rysowania to wesołe i sympatyczne obrazki na długie zimowe wieczory. Idealna propozycja dla dzieci, które lubią rysować, albo dla tych co chcą się nauczyć. Sprawdzi się także dla dorosłych, którzy nie mają talentu do rysowania ( tak jak ja!). Z tą książką jakoś idzie mi malowanie. Na prostych świątecznym rysunkach jest pokazana kolejność rysowania, a na stronie obok można spróbować swoich sił i rysować. Do tego celu warto zaopatrzyć się w dobry miękki ołówek i gumkę. Na deser znajdziecie kalendarz adwentowy do pokolorowania. Ciuchcia z Mikołajem ciągnie wagoniki, a Twoim zadaniem jest pokolorowanie jednego wagonika dziennie. Oczywiście tylko jeden obrazek dziennie, bo w kalendarzu adwentowym koloruje się tylko jeden obrazek dziennie. Mój syn uwielbia rysować, zachwycony jest przede wszystkim ciuchcią w postaci kalendarza adwentowego.


Myślę, że obie propozycje wydawnictwa Wilga są dobrym sposobem na wyczekiwanie na święta oraz bardzo dobrym sposobem na spędzenie wspólnie czasu z dziećmi.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!